Yedigöller Tabiat Parkı - Bolu İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Yedigöller Tabiat Parkı – Bolu İnceleme

Yedigöller Tabiat Parkı - Bolu

Yedigöller Milli Parkı Bolu

Yedigöller Tabiat Parkı ’na gelince kendimize çadır kurmak için bir yer beğenemedik. O kadar sakin bir yer. Ancak bu sakinlik yaz aylarında yerini kalabalığa bırakıyor. Bu ikinci gelişim, sonbahar da buraya gelmenin tadı çok başka.

Yedigöller Tabiat Parkı, Bolu il sınırları içerisinde bulunan ve kamp yapmaya son derece müsait bir yer. Sonbaharla birlikte yapraklarını dökmüş ağaçlar burada bizi karşıladı. Girişte 20 liralık bir ücret verdik. Bu dönemde, park içinde çadır kurulabilecek yer bulmak oldukça kolay. Ancak çadırımızı suya yakın ve manzarası güzel olan bir yere kurmak istedik. Bu yüzden biraz keşif yaptıktan sonra göllerden bir tanesinin yanında kurduk. Yedigöller Tabiat Parkı ’nda hemen hemen her göle yakın bir yerde su kaynağı ve tuvalet bulmak mümkün. Bu bizi daha da çok mutlu etti. Ateş yakmak için kendimize bir teneke bulduk, çünkü yerde ateş yakmak yasak. Ayrıca ateşi çadırımızdan uzakta yaktık ne olur ne olmaz.

Bolu’da En Güzel Kamp Alanı

Etrafı dolaşırken temiz havanın ciğerlerinizi yaktığını hissediyorsunuz. Şehir çocuğu olarak böyle havalara alışkın değiliz. Burada adından da anlaşılacağı gibi yedi adet göl var. Bunlar Seringöl, Nazlıgöl, Deringöl, İncegöl, Küçükgöl, Büyükgöl ve Sazlıgöl. Bu göllerden her biri birbirinden güzel ve göllere yakın bir yere çadır kurmak isterseniz hepsi müsait. Tabi ki, sonbaharda giderseniz.

Buraya gelirken çetin hava koşullarına hazırlıklı olarak gelmelisiniz. Hatta mümkünse ayağınıza kalın botlar giymenizi öneririm. Eğer yağmur yağarsa buranın toprağı kolaylıkla çamura dönüşecek cinsten. Tabi ki çadırınıza da güvenmeyin. Getirebildiğiniz kadar yün giyecek ve battaniye yanınıza alın. Burada kesinlikle eksikliği hissediliyor. Geceleyin hava sıcaklığı ortalama 7-8 dereceye kadar düşmekte.

Yedigöller Tabiat Parkı ’nda Ne Yenir?

Elbette ki tavşan avlamayacağız. Yanımızda getirdiğimiz ateş üzerinde pişirilebilecek et ürünlerini tükettik. Yanınızda getirmek zor olacaksa Bolu Merkez’den de alışveriş yapabilirsiniz. Çünkü buraya gelirken merkezden geçiyorsunuz.

Yedigöller Tabiat Parkı ’na Nasıl Gidilir?

İstanbul-Ankara otoyolunu kullanarak Bolu merkezine geliyorsunuz. Burada pek çok Yedigöller tabelası karşınıza çıkacaktır. Bu tabelalar sizi kolaylıkla Yedigöller’e ulaştıracak. Otobüsle gelecek olanlar ise Bolu otogardan merkeze gelen minibüslere binerek merkeze, oradan ikinci bir minibüsle ya da taksi ile Yedigöller Tabiat Parkı’na ulaşabilirler.

4 yorum