Yedigöller Kamp Alanı – Erzurum İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Yedigöller Kamp Alanı – Erzurum İnceleme

Yedigöller Kamp Alanı – Erzurum

Güzel bir göl bulduğunuz zaman hemen yanına çadır kurup kamp yapmaya başlayabilirsiniz. En azından ben öyle yapıyorum. Uzun zamandır gitmek istediğim yerlerden bir tanesi Erzurum’daki Yedigöller Kamp Alanı ‘ydı. Tabi buraya kışın gitmek pek kolay değil. O bakımdan ilkbahar ve yaz ayları burası için son derece güzel olan zamanlar.

Erzurum’da bulunan Yedigöller Kamp Alanı adından da anlaşılacağı gibi yedi tane gölün bulunduğu bir bölge. Buraya geldiğinizde civarda hiçbir tesisin olmadığını göreceksiniz. Tam anlamıyla doğa ile baş başa kalabileceğiniz bir yer burası. O bakımdan buraya gelirken hem yiyecek hem de giyecek açısından tedarikli gelmeniz gerekiyor. Ayrıca her göl kenarında olduğu gibi sineklerden korunmak için de sinek ilacınızı almayı unutmayınYedigöller Kamp Alanı ‘na geldiğinizde muhtemelen sizde benim gibi etrafta hiçbir insan olmayışına şaşıracaksınız. Bunun sebebi nedir bilemiyorum ama galiba biz biraz bu tarz saf kampçılık diyebileceğimiz olgudan kaçıyoruz. Tam anlamıyla medeniyetten kopmak istemiyoruz sanıyorum.

İletişim Sıkıntılı

Gelir gelmez her zamanki gibi ilk işimiz biraz keşfe çıkmak ve çadırımızı kurabileceğimiz güzel bir yer aramak oldu. Bizden başka kimse olmadığı için çok da fazla zorlanmadık. Önemli bir noktada buraya gelirken internet üzerinden gündemi takip etme ya da arkadaşlarıyla konuşma, yazışma düşüncesi içinde olanların bu düşüncelerini akıllarından çıkarmaları gerek. Çünkü burada cep telefonu sinyaliniz sıfıra kadar iniyor.

Size tavsiyem Yedigöller Kamp Alanı ‘na gelirken yanınıza kesinlikle bir olta almanız. Yapabileceğiniz aktiviteler arasında balık tutmak üst sıralarda olacaktır. İsterseniz yürüyüş yapmak da sizin için bir seçenek olabilir. Bu bölge gerçekten çok büyük bir bölge ve bazı patika yollarına kampçılara kolaylık olması açısından merdiven koymuşlar. Oldukça işe yarıyor. Buraya geldiğinizde bir yere çadır kurup bütün kamp boyu o yerde kalacaksınız diye de bir şey yok. İsterseniz her gün farklı bir yerde konaklama yapabilirsiniz. Bu arada içme suyu olarak göl sularını da kullanabilirsiniz.

Erzurum’da bir cennet

Yedigöller, deniz seviyesinden tam 3100 metre yukarıda. Bu sebeple buraya ulaşım da pek kolay sayılmaz. Bu bölgeye gelecek olanlara kötü bir bilgi olarak sadece özel araçla gelinebildiğini söylemek durumundayım. Erzurum’a kadar araçla gelmeseniz dahi havaalanından ya da şehir merkezinden arazi şartlarına uyum sağlayabilecek bir araç kiralayarak buraya ulaşabilirsiniz. Erzurum merkezden, sırasıyla Ercik, Pazaryolu ve İspir güzergahını takip ederek buraya gelebilirsiniz.

bugraunver

Yorum yap