Uludağ Kış Kampı Yapılacak Yerler | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Uludağ Kış Kampı Yapılacak Yerler

Uludağ, kış mevsimi ve kış sporları dendiğinde akla ilk gelen yerlerden bir tanesidir. Sizi adeta doğa ile baş başa bırakan manzarası, kış mevsimini sevenler için her zaman bir alternatif olmuştur. Kamp sporu için en elverişli yerlerden biri olan bu bölge, dağın tüm güzellikleriyle gözünüzün önündedir. Bursa iline bağlı olan Uludağ her mevsim ziyaretçi almakla birlikte, özellikle kış mevsiminde kış sporları sevenler için vazgeçilmez yerlerden bir tanesidir.

Sarıalan

Sarıalan yaklaşık 1700 metre yükseklikte olmakla birlikte teleferiğe binenler için de son durağı temsil etmektedir. Çadırlı kamp yapmak isteyenlerin dışında, bungolov evleri de bulunduğu Sarıalan’da lokantalar da bulunmaktadır.

Çobankaya

Çobankaya, oteller bölgesinden yaklaşık 7 km uzaklıkta karayolu olarak, ayrıca Sarıalan’dan da orman içindeki patika yolları kullanarak ulaşım mevcuttur. Çadır kampı sevenler için Uludağ’da bir alternatif olan Çobankay günlük 150 çadır kapasiteyle imkan sağlamaktadır. Milli Park Müdürlüğü’ne bağlı tuvalet, banyo hizmetlerinin yanı sıra cami de bulunmaktadır.

Karabelen Yaylası

Karabelen Yaylası, Bursa’ya yaklaşık 23 km mesafededir. Uludağ Milli Parkı’nı girişi de sayılan Karabelen Yaylası, günübirlik gelenler içinde piknik vs. imkanı sağlayan yaylada tuvalet, çeşme ve masalar bulunmaktadır.

Kirazlı Yayla

Kirazlıyayla, Karabelen Yaylası’ndan uzanan patika yolları kullanarak da gidilebilmektedir. Bursa’ya yaklaşık 25 km olan Kirazlıyayla oteller bölgesine geçiş yeridir. Bölgede tuvalet, büfe, çeşme de bulunmakla birlikte otel de bulunmaktadır.

Uludağ Göller Bölgesi

Uludağ Göller Bölgesi yaklaşık olarak 2600 metre rakıma sahiptir. Buzul aşındırma sonucu olarak meydana gelmiş ve göllerin bazıları yaz mevsiminde kuruyabilen yedi adet sirk gölünden oluşmaktadır. Aynalı göl, Buzlu göl, Heybeli göl, Kara göl, Kilimli göl, Soğukdere ve Çayırlıdere gölü bulunmaktadır.

Uludağ Göller Bölgesi trekking sporuyla ilgilenenler için de tercih edilmektedir. Trekking parkuru bulunan alanda Kuzey, güney, doğu, batı olarak dört adet parkur bulunmaktadır.

Çobankaya’ya giden yoldan maden ocaklarını olduğu bölgeye gidilerek, buradan da Göller Bölgesine gidiş mevcuttur.

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

Yorum yap