Ulubey Kanyonu – Uşak İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Ulubey Kanyonu – Uşak İnceleme

Ulubey Kanyonu

Ulubey Kanyonu benim gibi doğadan uzak kamp yapmak isteyenler için bulunmaz bir yer. Burada sadece doğa ve siz varsınız. Arada yürüyüş yapan ya da bisiklete binen insanları görseniz de burası doğa koşullarına ne kadar hazırlıklı olduğunuzu sınayabileceğiniz bir yer.

Çadırımızı aldık ve Ulubey Kanyonu ’nun yolunu tuttuk. Buraya gelmek biraz meşakkatli çünkü belli bir yerden sonra sadece araz aracı ya da motosikletle ilerleyebiliyorsunuz. Eğer eşyanız varsa bisiklet biraz zorlayacaktır. İlk önce biraz ortam keşfine çıktık. Çünkü burada çadır kurmak için güzel ve korunaklı sayılabilecek bir yer seçmeniz lazım.

Bu bölgede irili ufaklı pek çok kanyon bulunuyor ve hepsi de mükemmel manzaraya sahipler. Cesaretiniz varsa çadırınızı kanyonun içine de kurabilirsiniz ancak geceleyin ne olacağını bilemeyiz çünkü burası herhangi bir tesise ait ve girişi paralı olan bir yer değil. Bildiğiniz sahipsiz kamp alanı. Biz o cesareti gösteremeyerek, hem de biraz da manzara izlemek için kanyonu tepeden görebileceğimiz bir yere çadırımızı kurduk.


Sadece Doğa ve Siz Varsınız

Elbette buraya gelirken her zamanki gibi yiyeceğinizi içeceğinizi yanınızda getirmeniz gerek. Burada medeniyetle tamamen bağlantınız kesileceği için başınıza bir şey gelmemesine de dikkat etmeniz gerekiyor. Çadırımızı tepeye kurduğumuz için akşam oldukça rüzgârlı oldu. Dışarıda dolaşan hayvanların seslerini duyabiliyorsunuz ancak onların da kampçılara alıştıklarını düşünüyorum. Çok da önemsemiyor olacaklar ki başımıza bir iş gelmedi.

Buraya gelmişken yakın mesafede olan Ulubey Cam Teras’ı da ziyaret ettik. Bir kanyonun üzerine kurulu bu terasın zemini cam ve aşağısı uçurum. Cesaretiniz varsa bu terasın üzerindeki masalara oturup manzaranın tadını çıkarıyorsunuz. Bu arada merakımdan sordum hemen. Camın kalınlığı 30 santimetreymiş ve kurşun geçirmez yapıdaymış. Sizde gelirseniz korkmanıza gerek yok yani.

Uşak merkezden Ulubey’e her saat başı otobüs seferleri var. Buraya geldikten sonra zaten kimse sorsanız Ulubey Kanyonu ’na nasıl gidileceğini tarif ediyorlar.

bugraunver

Yorum yap