Uçmakdere Kamp Alanı – Tekirdağ İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Uçmakdere Kamp Alanı – Tekirdağ İnceleme

Uçmakdere Kamp Alanı

İstanbul’a en yakın kamp alanlarından bir tanesi de Tekirdağ’da bulunan Uçmakdere Kamp Alanı. İstanbul’dan 1 saat 45 dakikalık bir yolculuk ile buraya ulaşmak mümkün. Bu kamp alanını diğer kamp alanlarından ayıran bazı özellikler var.

İstanbul’un kıyısında bir kamp alanı

Yine sabahtan yola çıktık. Ancak bu sefer üzerimizde erken gitmeyelim, ziyaretçi alımları daha başlamamıştır belki korkusu yoktu. Çünkü gideceğimiz yerin belirli bir ziyaretçi kabul saati yoktu. Bu bizim için iyi oldu. Güzel bir yolculuktan sonra ilk önce Uçmakdere Köyü’ne ulaştık. Şirin bir köy. Hemen 1 gözleme 2 çay tabelasını gördüğümüz bir yere oturduk. Gerçekten mükemmel bir gözlemeydi. Buraya gelenlere kesinlikle buranın gözlemesini tavsiye ederim.

Denize Sıfır Çadır

Köyden yaklaşık 2 kilometre daha devam ettikten sonra Uçmakdere Kamp Alanı ’na geldi. Deniz kenarında son derece güzel bir kamp alanı. Çadırımızı denize sıfır bir şekilde kurduk. Çadır kurma ücreti günlük 20 TL. Eğer isterseniz köyde de kalabilirsiniz. Birkaç tane pansiyon mevcut. Dik yamaçları görünce aklımdan yamaç paraşütü yapılabilir burada diye düşünürken elimize tutuşturulan bir broşür ile 150-200 lira arasında bir ücrete yamaç paraşütü yapıldığını da öğrendik. Burası İstanbul’a en yakın yamaç paraşütü yapılan yermiş.Uçmakdere Kamp Alanı gerçekten hoşuma gitti. Burada elektrik kullanımı bedava. Her ağaçtan aşağı bir tane priz sarkıyor ve istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Sadece bunlar ücretsiz değil. Tuvalet, su, mangal da ücretsiz. Bu bir kampçı için harika bir şey.

Deniz kenarı olduğu için burası aynı zaman da rüzgâr da alan bir yer. O bakımdan buraya gelirken kalın giyeceklerimizi de yanımıza almamız gerekti. Özel araçlarıyla gelecekler için yol biraz karışık. Tekirdağ’a geldikten sonra Kumbağ yönüne doğru devam ediyorsunuz. Naip tabelasını gördüğünüzde buradan sapacaksınız. İki köy geçeceksiniz. Geleceğiniz üçüncü köy ise Uçmakdere Köyü. Köye ulaştığınızda yola devam ederseniz kilometre sonra deniz kenarına ineceksiniz.

Uçmakdere Kamp Alanı ’na daha önce gelmiş olanlar bizimle tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

bugraunver

1 Yorum