Türkiye Kamp Alanları ve Haritaları | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Türkiye Kamp Alanları ve Haritaları

Kapadokya Kaya Kamping

Doğayla iç içe olmak, yılın tüm yorgunluğunu ve stresini deniz kum ve güneş 3’lüsü ile atmak isteyenlerin vazgeçilmezi tabi ki de kamp kurmaktır. Eğer sizde hem uygun fiyata tatil yapmak hem de doğanın tadını çıkarmak istiyorsanız sizin için derlediğimiz Türkiye kamp alanları ve haritaları adlı yazımızı inceleyip güzel bir tatil planı yapmanızı dileriz.

TÜRKİYE KAMP ALANLARI VE HARİTALARIAKYAKA ORMAN KAMPI

Akyaka Orman Kampı

Türkiye kamp alanları ve haritaları Akyaka Orman Kampı; Şehrin boğucu havasından uzaklaşmak isteyenler için tertemiz havası ve doğasıyla harika bir yer. Buraya gelirseniz bol bol yürüyüş yapıp küçük koylarını keşfedebilirsiniz. Kayalıklardan atladığınız masmavi denizi, temiz havası ile burası adeta bir cennetten köşe. Suyu çok soğuk olmasına rağmen temizliği ile sizi kendine çekiyor. Buradaki cennet köşesi ile ilgili detaylı bilgiyi Akyaka Orman Kampı İnceleme yazımdan okuyabilirsiniz.

Adres: Gökova A Tipi Mesire Yeri Akyaka Beldesi Ula/MUĞLA

Akyaka Orman Kampı Harita

 

KELEBEKLER VADİSİ

Kelebekler Vadisi

Doğa severlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerden biri de kelebekler vadisi. Fethiye’nin Faralya Köyü’nde tepelerin arasında kendini gizlemiş adeta saklı cennettir.50 metre yükseklikten akan şelaleyi, 80’den fazla kelebek türünü ve bembeyaz kumsalına vuran berrak masmavi denizi görmenize olanak sağlar. Kelebekler vadisine araçla veya teknelerle ulaşım sağlanır. Tekneyle ulaşım yapmak istiyorsanız Fethiye Ölüdeniz’e gidip oradan teknelerle 20-30 tl‘ye gidiş dönüş biletinizi alabilirsiniz. Araçla ulaşım sağlamak isteyenler için yaklaşık 1 saatlik yürüyüş yapması gerekmektedir. Çünkü Vadi içerisine araçla giriş mümkün değil. Türkiye Kamp Alanları ve Haritaları yazımızda Kelebekler Vadisi hakkında detaylı bilgiyi Fethiye Kamp Alanları adlı yazımdan okuyabilirsiniz.

Adres: Kelebekler Vadisi, Uzunyurt Mahallesi, 48300 Fethiye/Muğla

Kelebekler Vadisi Harita

KAPADOKYA KAYA CAMPİNG-NEVŞEHİR

Kapadokya Kaya Kamping
Gün doğarken kalkan balonları seyredebileceğiniz eşsiz manzarasıyla harika bir kamp geçirebilirsiniz. Buraya Göreme’nin çıkışına yakın uzun bir yokuş çıktıktan sonra varılıyor. 15 bin metrekarelik içi ağaçlarla dolu bir arazide bulunuyor. Göreme milli parkına 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

ADRES: Göreme Yolu, Göreme 50650, Türkiye

Kapadokya Kaya Kamping Harita

YENİCE ORMANLARI KAMP (KARABÜK)

Yenice Ormanları Kamp

Türkiye Kamp Alanları ve Haritaları makalemizde bir diğer kamp alanı Yenice ormanlarında bulunmaktadır. Dünya Doğa Koruma Vakfı tarafından acil şekilde korunması gereken 100 alandan biri olarak ilan edilmiştir. Türkiye’de vahşi hayatın nadir olarak devam ettiği yerlerden biri de yenice ormanları kampıdır. Kamp alanları arasında en çok bilinenler ise; Şekermeşe, Sorgun Yaylası, Kent Ormanı, Eğriova Göleti’dir. Bölgeye ulaşım için 16 tane tünelden geçmek  gerekmektedir.  İstanbul -Ankara istikametinden giderken Bolu Tüneli’nden sonra 24 km’de “Yeniçağa-Zonguldak” tabelasından girin, daha sonra Yeniçağa- Mengen –Devrek- Gökçebey’den  sonra Yenice’ye varacaksınız.

Yenice Orman Kampı Harita

GÖKÇEADA YILDIZKOY KAMP

Gökçeada Yıldız KampYıldız koy, denize sıfır konaklamak isteyenler için harika bir koy. Çadır da konaklamaya kahvaltı da dahildir. Yaya gelenler, Çanakkale’den deniz otobüsüne binerek de adaya ulaşım sağlayabilirler. Adaya yolculuk 50 dakika sürüyor. İstanbul’dan ulaşım için Kabatepe’ye gidip oradan da Gökçeada’ya geçebilirsiniz. İzmir tarafından geliyorsanız Çanakkale’den feribotla karşıya geçip oradan Kabatepe’ye gidebilirsiniz. Türkiye kamp alanları ve haritaları makalemizinde sonuna geldik. Daha fazla içeriğe aşağıda bulunan bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorum bölümünden veya sitemizin Forum bölümünden bize veya diğer kamp severlere iletebilirsiniz. Keyifli kamplar!

ADRES: Yıldız koy Mevkii, Yeni Bademli Köyü

Gökçeada Yıldız Kamp Harita

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

Yorum yap