Tepe Camping – Denizli İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Tepe Camping – Denizli İnceleme

Tepe Camping

Tepe Camping, bir Pamukkale seyahati sırasında keşfettiğim bir yer. İlk seferde sadece biraz dolaştım ve burada bir kamp yapmak lazım dedim kendi kendime. İlerleyen zamanlarda aldığım notları karıştırırken burasıyla ilgili aldığım notu buldum ve müsait bir zamanda kamp yapmak için Tepe Camping’e geldim.

Pamukkale’ye o kadar yakın bir yerdeki değişiklik isteyenler canları sıkılırsa Pamukkale’ye gidip dönebilirler. Tepe Camping doğa ile iç içe olabildiğiniz bir yer. Biraz yüksek konumda olduğu için buraya Tepe adı verilmiş. Deniz seviyesinden ise oldukça yukarıda olan bu yerde havanın sıcaklığı da özellikle geceleri insanı üşütecek cinsten. O bakımdan buraya gelirken tedarikli gelmekte fayda var. Gerçi şehirden çok uzak değil ama gelip de bir de giyecek masrafı olmasın.

Deniz Seviyesinden Oldukça Yukarıda

Tepe Camping’in içinde oldukça geniş ve tamamı yeşillik olan bir çadır alanı mevcut. Çadır kurma konusunda yer bulduğunuz sürece özgürsünüz. Burada yaz olsa bile güneşe ihtiyacınız oluyor. Gölge yerler oldukça serin. Buranın manzarasına ayrıca değinmek lazım. Aşağıda uçsuz bucaksız Denizli ovasını görüyorsunuz. Burası bir tepe üzerine kurulduğu için oldukça fazla da rüzgâr alıyor. Gelip de hasta olmak da var.Tesisin içerisinde müşterek kullanılan bir havuz var. Olimpik boyutlarda değil ama büyük bir havız. Burası için yeterli. Havuzun hemen yanında da plastik masa ve sandalyelerin olduğu bir bölüm var. Arkadaşlarınız, çocuklarınız havuza girerken sizde burada oturup bir şeyler yudumlayabiliyorsunuz. Havuzun güzel yanlarından bir tanesi de 3 parçaya bölünmüş olması. Yetişkinler için, 5-10 yaş arası için ve 0-50 yaş arası için aynı havuz bölümlere ayrılmış.

Yemek konusu burada dert olmuyor. Günün her saati, ne zaman isterseniz her türlü ızgara çeşidini burada yiyebilirsiniz. Kahvaltı da oldukça güzel. Buraya gelmek için Pamukkale yolu üzerindeki Güney Kapısı tabelasından sapıyorsunuz. Yaklaşık 2 kilometrelik bir yoldan sonra Tepe Camping ‘e ulaşıyorsunuz. Eğer daha önce burayı ziyaret ettiyseniz sizde deneyimlerinizi, nelerden memnun kaldığınızı bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

bugraunver

Yorum yap