Semizkum Mocamp - Silivri İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Semizkum Mocamp – Silivri İnceleme

Semizkum Mocamp

Kamp yapayım ama şehirden de çok fazla uzaklaşmayayım. Ani bir şey çıkar dönmem gerekir diyenler için İstanbul Silivri’de bulunan Semizkum Mocamp birbirinden güzel aktivitelerin yanında, denizin ve doğanın tüm güzelliğini sunuyor.

İstanbul’a Yakın Bir Kamp Alanı

İstanbul’a yakın olması sebebiyle buraya ulaşım da oldukça basit. Sabah 7’de arabamızla evden çıkıp yaklaşık 1 saat 10 dakikada buraya ulaştık. TEM üzerinden gelirseniz çok fazla trafiğe de takılmıyorsunuz zaten. TEM otoyolunun Silivri çıkışından çıkıp E5 üzerinden İstanbul yoluna bağlanıyorsunuz. Yaklaşık bir buçuk kilometre sonra sağ tarafta Semizkum Mocamp tabelasını göreceksiniz. Otobüsler gelecek olanlar ise Esenler otogarından Tekirdağ-Çorlu yönüne giden herhangi bir otobüse binerek Silivri MAXI alışveriş merkezinin önünde inebilirler. Oradan sahile inmeniz yeterli.

Buraya gelince ilk olarak sahilin uzunluğu dikkatimi çekti. Gerçekten oldukça uzun ve muntazam bir sahili var. Deniz oldukça temiz ancak bu sefer denizle pek işim olmadı. Çünkü burada yapılacak aktivite o kadar fazla ki. Canlı müzik dinleyebiliyorsunuz, mangal yapabiliyorsunuz, spor yapabiliyorsunuz.

Çok Kural ve Ayrıntı Var
Semizkum Mocamp ’in kimileri için iyi kimileri içinse kötü bir yanı var. O da buraya erkeklerin tek başına giremiyor olması. Konaklama yapabilmeniz için kesinlikle erkekseniz yanınızda bir bayan arkadaşınızın olması gerekiyor. Bunun yanında buraya geliş saatinizi sabah 8’den sonra, akşam da 12’den önce olarak ayarlamalısınız. Gece 12’den sonra gelenler içeriye kabul edilmiyorlar. Onca yerde kaldım ancak bu kadar kural olan bir yer görmedim. Herhalde İstanbul içinde olduğundan dolayıdır.

Semizkum Mocamp Fiyatları

Çadırınızla gelebildiğiniz gibi, 2, 4 ve 5 kişilik ahşap bungalov evlerde de kalabiliyorsunuz. Ayrıca karavanla da gelebiliyorsunuz. Çadır ücreti günlük 10 TL ve kişi başı da 20 TL. İşte İstanbul’a özgü bir uygulama daha. Yani 2 kişiyseniz ve çadırda kalacaksanız günlük 50 TL demek oluyor. Evlerde ise konaklama ücreti 2 kişilik bungalov 120 TL, 4 kişilik bungalov 140 TL ve 5 kişilik bungalov ev ise 160 TL. Hafta sonu fiyatlar içinse direkt iki katı olarak hesaplanıyor.

Sizde Semizkum Mocamp ‘a daha önce geldiyseniz paylaşmak istedikleriniz ya da burası ile ilgili aklınıza takılan spesifik bir soru varsa yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Yorum yap