Seferoğulları Camping – İstanbul İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Seferoğulları Camping – İstanbul İnceleme

Seferoğulları Camping – İstanbul

Aile işletmelerini gerçekten seviyorum. Bana doğa kamplarındaki özgür olma hissini buralar da verebiliyor. Karşınızda unvanlı kişiler yerine Ahmet abi, Osman amcayı buluyorsunuz. Bir sorun olduğunda onlarla konuşup hallediyorsunuz. Seferoğulları Camping de böyle bir yer.

İstanbul’a çok yakın kamp alanı.

İstanbul’a yakın olan kamp tesislerinden bir tanesi daha. Genellikle doğa dokusu bozulmamış yerler Karadeniz’e yakın olduğu için Şile – Ağva taraflarında kamp yapmak daha cazip. Seferoğulları Camping de Şile’de gerçekten güzel bir yerde bulunuyor.Benim buraya geldiğimde dikkatimi çeken ilk şey kuş sesleri oldu. Çünkü bu kadar kuş sesine bir şehirlinin kayıtsız kalması olmaz. Gözümün önüne hemen bir hamakta dinleniyorken ki halim geldi. Buraya geldiğinizde kesinlikle kahvaltısını yemelisiniz. Tam bir köy kahvaltısı. Bana göre bir yeri en iyi anlatan özellik kahvaltısının nasıl olduğudur. Yanında bir de sınırsız çay var.

Hazır Çadırlar Mevcut

Seferoğulları Camping ‘de ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. Yanınızda çadır getirmediyseniz çadır da kiralayabilirsiniz. Hazır olarak kurulu halde bulunan çadırların içerisinde yataklarda var. Sadece çadır değil, konaklama yapabilmeniz için bungalovlar da mevcut. Hijyen son derece üst seviyede. Aynı zamanda kendi mangalınızı da yapabilirsiniz. Piknik alanında mangal yapılması için yerler mevcut. Hafta sonu buraya gelirseniz biraz yoğunluk olabilir. Bununla birlikte bazen şirketler de buraya kalabalık bir şekilde gelip piknik yapıyorlarmış.

Buraya ulaşım da son derece kolay. İstanbul üzerinden Şile yönüne doğru gidiyorsunuz. Şile’ye gelmeden Ağva tabelasını gördüğünüzde bu tarafa sapıyorsunuz. Çayırbaşı Köyü’ne geldiğinizde Ağva sahil yolu tabelasını göreceksiniz. Yaklaşık 10 kilometrelik bu yoldan ilerledikten sonra Kurfalı Köyü tabelasını görürsünüz. Köye girmeden devam edip 600 metre sonra Seferoğulları Camping ’e ulaşacaksınız. Otobüsle gelecek olanlar ise İstanbul’dan Şile’ye giden minibüsleri kullanabilirler. Şile istikametinden de Ağva’ya minibüsler mevcut.

bugraunver

2 yorum