Sapanca Çadır Kamp Alanları | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Sapanca Çadır Kamp Alanları

Bir çok bölge için gezi ve inceleme yazıları yazdık. İstanbul’a en yakın kamp alanları listemizden Antalya deniz kenarı çadır kamp alanları listemize kadar bir çok bölge hakkında bilgiler verdik. Ancak Sapanca Çadır Kamp Alanları hakkında hiç bilgi vermediğimizi farkettik ve bugünki yazımızı bunun üzerine yazmaya karar verdik.

Sapanca şehirler arasına gizlenmiş bir cennet gibidir. Çok eski tarihlere dayanan ve bir çok kültür değiştiren bu şehirde yaşamayı kesinlikle çok isterdim. Ancak bugün Sapanca’nın tarihini, geçmişini değil kamp alanlarını inceleyeceğiz.

Koru Kamp Alanı

Koru kamp alanı

Büyük hevesle gidecekseniz burayı kesinlikle öneremem çünkü Sapanca çadır kamp alanları içerisinde belki de adını en çok duyduğunuz yer burasıdır. Ancak burası bir kamp işletmesinden çok, restoranın arka bahçesini kullanmak gibi. Doğa var tamam ama bizim içimize çok sinmedi. Daha çok günübirlikçilerin gitmek isteyeceği tarzda bir yer. Eğer ki sessizlikten ve geniş alandan hoşlanıyorsanız burası size göre değil 🙂

Koru kamp alanı

Kartal Vadisi Kamp Alanı

Kartal Vadisi Kamp Alanı

Sapanca çadır kamp alanları içerisinde en beğendiğimiz yerlerden biri Kartal Vadisi kamp alanı oldu. Çünkü kamp yaparken isteyeceğimiz her şey vardı. Huzur, sessizlik, bol oksijen, ve tabiki fiyata değil memnuniyete önem veren kişiler. Kartal vadisi içerisinde doğayla baş başa kalabiliyorsunuz. Bizim yorumumuz bu kamp alanı 10 üzerinden 7.

 

Soğucak Yaylası

900 Dönüm arazi içerisinde bulunan bir yayla düşünün. İşte Soğucak Yaylası burası. 1100 metre yükseklikte bulunan bu kamp alanına gelmek için yüksek araç kullanmanızda fayda var. Çünkü dağlık bir bölge ve yüksekte olduğu için yağış çok alıyor. Yerlerin çamur olma ihtimali bir hayli yüksek. Sapanca çadır kamp alanları listemizin son durağı olan Soğucak Yaylası hakkında detaylı bilgiler verelim.

Soğucak Yaylası Sapanca

Burada aslında bir kamp işletmesi yok. Doğa ile baş başa kaldığınız bir bölge. Tuvaleti var ancak temizliği konusunda çok şüpheliyim zira dağın başında bir kulübe sonuçta. Trekking yapabileceğiniz çok güzel alanlar var bu yüzden yürüyüş için ekipmanlarınızı da yanınızda getirmeyi unutmayın. Eşsiz doğa manzarası olduğu için fotoğraf makinenizi de yanınızdan ayırmayın. Soğucak yaylası için size tek önerim yalnız gitmeyin. Bölgede avcılar ve ayılar olduğu için tek kalmamanız sizin yararınıza olacaktır.

Sapanca çadır kamp alanları hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar. Aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere sorularınızı ve görüşlerinizi iletebilirsiniz. Bir sonraki kamp alanında görüşmek üzere!

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

Yorum yap