Samandere Şelalesi Kamp

Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı, Düzce ilinde bulunan Türkiye’nin ilk tescil edilen tabiat anıtı olan ve doğa güzellikleriyle bizi büyüleyen yerlerden bir tanesidir. Koruma altına alınan Samandere şelalesi bir şelaleden oluşmamaktadır. Toplam üç adet ana şelaleden ve cadı kazanından ve anıt ağaçlarından oluşan tabiat anıtını gezerken biraz fazla merdiven inip çıkacaksınız. Gürül gürül akan şelaleleri izlerken kuş sesleriyle birlikte şelaleleri gezerek yeşil renginin de tadına varıyorsunuz.

Samandere Şelalesi deniz seviyesinden yaklaşık 750 metre yüksekte yer almaktadır. Alanda restoran ve piknik yapmak isteyenler için çardak ve mangal yapmak için bölge bulunmaktadır. Ayrıca yürüyüş parkurları da bulunan bu alana girişler ücretlidir.

Zengin bitki örtüsüyle, doğal güzellikleriyle, alana giderken sizi yeşilliklere doyuran yolların güzellikleriyle, eşsiz manzarasıyla içinizi doğa sevgiyle ısıtacak olan Samandere, Düzce’ye yolunuz düştüğünde uğramanız gereken yerlerdendir.

SAMANDERE ŞELALESİ ULAŞIM

Samandere Şelalesi, özellikle hafta sonları ziyaretçi akımına uğrayan şelaleye gitmek için öncelikle Düzce ilinin merkez ilçesine bağlı Beyköy istikametinde yaklaşık 10 km gidilmelidir. Samandere köyü sınırları içine bulunan tabiat anıtına, Beyköy’e geldikten sonra Samandere Şelalesi tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

SAMANDERE ŞELALESİ KAMP

Samandere Şelalesi, yerli ve yabacı ziyaretçilerin odak noktası olan Samandere, kamp yapmak isteyenlerinde rotalarında bulunmaktadır. Kamp yapmak isteyenler için bölgede çadır kampı alanları bulunmaktadır. Hafta sonları kalabalık ve gürültülü olan bölgede çadır kampı istemeyenler için ahşap evler de, konaklamak isteyenler için başka bir alternatif sunmaktadır. Bölgede ateş yakmak yasak olmakla beraber yer yer çimen ve toprak olarak iki zemin bulunuyor. Daha çok günübirlikçiler için tercih edilen bölgede tuvalet ile birlikte yer yer çeşmeler de yer alıyor ve çeşmeler içme suyu olarak kullanılabiliyor.


admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

Yorum yap