Nil Camping – Çanakkale İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Nil Camping – Çanakkale İnceleme

Nil Camping – Çanakkale

Nil Camping, Çanakkale’nin Edremit Körfezi’ne bakan tarafında kurulmuş oldukça güzel kamp alanlarından bir tanesi. Bu bölgenin temiz havasıyla ünlü olduğu tüm dünya tarafından artık bilinmekte. Biz de bu bölgedeki kamp yerlerinde konaklama yapmayı seviyoruz. Bu bölgede yapılan çadır kampları sanki daha çok amacına ulaşıyormuş gibi.

Doğanın güzelliklerini, denizi ve güneşi burada bir arada bulmak mümkün. Çadırımızı zeytin ağaçlarının arasında güzel bir yere kurduk ve her zamanki gibi ortamı keşfe çıktık. Zaten sabah buraya geldikten sonra çadır kurulumu, yerleşme telaşı derken öğlen oluveriyor. Ayrıca bir öneri olarak çadır yerinizi belirledikten sonra zamandan tasarruf etmek isteyenler çadırlarını akşam da kurabilirler. Ama bu sefer de uykunuzdan feragat etmek zorunda kalırsınız ki, temiz hava ve yorgunluğun üzerine bir de uykunuz gelmişse bu durum sizi biraz zorlayabilir.

En güzel Çanakkale Kamp Alanı

Nil Camping, denize sıfır bir kamp tesisi. Deniz için tipik bir Ege denizi tanımlamasını yapmak mümkün. Edremit Körfezi’nin daha iç kısımlarında deniz suyu çok daha soğuk olur ancak burada o kadar soğuk olmadığını söyleyebilirim. Bu bölgenin bir artı tarafı ise eğer denizden hoşlanmıyorsanız kendinizi hemen doğaya, yürüyüşe verebilirsiniz.

Her Türlü Hizmet Mevcut
Nil Camping, bir kampçının ihtiyacı olabilecek her türlü hizmeti size sunuyor. En ilginci ise kalan misafirlere tahsis edilen buzdolapları. Bu buzdolapları ev tipi ve hepsini yan yana dizince ilginç bir görüntü oluşturmuş. Buraya kendinize ait yiyeceklerinizi koyabiliyorsunuz. Bununla birlikte yine yan yana dizilmiş çeşmelerde meyve ve sebzelerinizi yıkayabilmeniz mümkün. Yemeklerinizi yiyebilmeniz için ağaçların altında çok güzel tahta masalı banklar mevcut. Çadırların önleri boş olduğu için buralara masa da koyulabiliyor.

Nil Camping ‘e gelmek için Çanakkale-İzmir yolu Ezine çıkışından çıkmanız gerekiyor. Daha sonra Ayvacık’I geçip Arıklı Köyü tabelasını takip edeceksiniz. Yaklaşık 10 kilometre sonra sahile ulaştığınızda kamp alanı sol tarafınızda olacak. Eğer buraya daha önce geldiyseniz, düşüncelerinizi ve yaşadıklarınızı bizimle yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

bugraunver

Yorum yap