Mersin Deniz Kenarı Kamp Alanları | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Mersin Deniz Kenarı Kamp Alanları

Pullu Kamp Alanı Ve Mesire Yeri

Son zamanlarda yabancılar kadar Mersin yerli halkının da ilgi odağı haline gelen kamp yapmak, Mersin Deniz Kenarı Kamp Alanları için bir araştırma yapmamızı sağladı. Mersin, gerek doğal güzellikleri gerek tatillerin gözdesi olması ile bilinmektedir. Eğer sizde Mersin Deniz Kenarı Kamp Alanları ‘nda güzel bir tatil şöleni yaşamak ve ister aracınızla ister bisikletlerinizle isterseniz karavanınız ile kamp yapmak için can atıyorsanız hiç durmadan yazımızı okuyup tatil planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Pullu Kamp Alanı ve Mesire Yeri

Pullu Kamp Alanı Ve Mesire Yeri

Bozdoğan köyü Anamur-Mersin Karayolunda yer almaktadır. Bu doğal güzelliklerle dolu olan kamp alanında ormanın içerisinde çadırınızı kurup deniz manzarasının tadını çıkartmanız mümkün, mesire yeri ise tamamen ormanların arasında yer almaktadır. Bu güzel ve ferah kamp alanında dilediğiniz gibi kamp kurup tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Erdemli Talat Göktepe Çamlığı

Erdemli Talat Göktepe Çamlığı
Erdemli’nin en büyük çamlık alanı olan Erdemli Talan Göktepe Çamlığı oldukça geniş bir alanda yer almaktadır. Çamlığın biraz daha ilerisinde ise mavi bayraklı olan ferah bir plaj mevcuttur. Erdemli Çamlığı; Piknik alanları, çadır ve kamp alanları, karavan alanları için deniz kenarında bulunan yemyeşil ağaçların içinde bulunan bir parktır. Çamlık plajı, ince kumları ile kayalık ve çakıl taşlarını barındıran ince uzun bir plajdır. Kamp alanında; Elektrik, su, wc, duş gibi bir çok imkanı da bulunduran Erdemli Çamlığı tatil severleri her sene bu doğal ve huzurlu parkta ağırlamaya devam ediyor. Mersin deniz kenarı kamp alanları içerisinde Erdemli Talan Göktepe Çamlığı en büyüklerinden biridir.

Çinili Gölü (Krater Gölleri)

Çinili Gölü (Krater Gölleri)

Niğde’nin Ulukışla ilçesi sınırlarında bulunan Çinili Göl, Bolkar Dağları’nda ki en önemli buzul göllerinden bir tanesidir. Çinili Göl, 2600 metre yükseklik de bulunan ve trekking ile kamp severler tarafından ziyaret edilen ülkemizin doğal güzelliklerinden bir tanesidir. Yaz aylarında göl çevresinde kamp kuranların sayısı azımsanmayacak derecede fazla olup göl suyunun da içilebilir olması Çinili Gölün ayrıcalıklarından bir tanesi olmaktadır. Mersin deniz kenarı kamp alanları içerisinde bulunan Çinili Gölü, bize Burdur Salda Gölü’nü hatırlattı. Yazıyı okumak için Salda Gölü-İnceleme adlı yazıma gidebilirsiniz.

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

Yorum yap