Martı Kamping – Sinop İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Martı Kamping – Sinop İnceleme

Martı Kamping

Karadeniz kıyısında bir yerlerde kamp yapmak isteyenler için Martı Kamping son derece güzel bir seçim olacaktır. Sinop il sınırları içerisinde bulunan Martı Kamping çok temiz bir plaja sahip.

22 yıldır aralıksız hizmet verdiğini öğrendiğim ve gidip görmeyi çok istediğim bir yerdi burası. Hatta ilk ilgimi çeken “Kamping” kelimesini Türkçe kullanmaları olmuştu. Bende o şekilde kullanıyorum. Akliman ’da bulunan bu tesis Karadeniz’de olması itibariyle çok sıcak bir yer değil. En azından deniz o sıcaklığı alıyor. Denize girip çıktıktan sonra oldukça üşüdüğümü söyleyebilirim. Martı Kamping ’de aklınıza gelebilecek her türlü hizmet mevcut. Ben daha çok amatör bir işletme havası sezdim. Yani size bir müşteriymiş gibi yaklaşılmıyor. Bu çok hoşuma gitti. Hatta tekrar tekrar rahatımız soruldu. Sonradan öğrendim ki burayı bir aile işletiyormuş.Martı Kamping sınırları içerisinde o kadar çok çeşit ağaç var ki, çadırda yatarken burnunuza bir okaliptüs kokusu bir akasya kokusu geliyor. Acayip etkilendim.

Hem Çadır Hemde Karavan Kamp Alanı!

Sadece çadırı olanlar değil, karavanı olanlar da buraya gelip kamp yapabiliyorlar. Üstelik enteresandır, karavan alanı bile yeşillendirilmiş. Yani araçlarınızın hemen dibine çimenlerin üzerine uzanmanız mümkün. Daha önce görmediğim bir şey bu. Bütün karavanlar yan yana duruyorlar ancak aralarında belli bir mesafe var.

Göz Alıcı Yeşillik

Martı Kamping ’in kendine ait bir de piknik alanı mevcut. Bu piknik alanında ağaçların arasına hamak kurup temiz havanın tadını çıkarmanız mümkün. Bununla birlikte piknik alanı da yemyeşil çimenlerle kaplı. Bu kadar yeşil bir kamp alanını çok sık gördüğümü söyleyemem. Doğa, burada insanın gözünü alıyor. Buraya geldiğinizde dilerseniz tekne turlarına da katılabiliyorsunuz. Haziran ve ağustos ayları arasında ki üç aylık süreçte iki kişilik çadırlı gecelik konaklama ücreti 100 TL. Eylül ve mayıs aylarındaki ölü sezonda da iki kişilik çadırlı konaklama 50 TL. Karavanla konaklamak isteyenlerde aynı fiyatı ödüyorlar.

Martı Kamping ‘e Nasıl Gidilir?

Martı Kamping havaalanına 4, Sinop otogarına ise 6 kilometre mesafede. Yani ulaşım sorunu çekmeyeceğini bir yerde. Sinop – Akliman yolu sizi direkt olarak Martı Kamping ’in önüne getirecektir. Buraya daha önce gitmiş ve ekleme yapacak arkadaşlar olursa yorum kısmına yazabilirler.

bugraunver

Yorum yap