Marmaris Çadır Kurulacak Yerler | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Marmaris Çadır Kurulacak Yerler

Marmaris Çadır Kurulacak Yerler

Marmaris, turistlerin ilgisini çektiği kadar çadırları kamp yapmayı seven insanların da gözde merkezlerinden bir tanesi. Marmaris’te çadır kuranlar aynı zamanda hem denizin hem de güneşin tadını çıkarma fırsatı yakalıyorlar. Marmaris çadır kurulacak yerler açısından oldukça zengin bir yer. Burada, misafirlerine son derece güzel imkanlar sağlayan kamp yerleri mevcut.

Akyaka Orman Kampı

Çam ağaçlarının arasında, deniz manzarasına karşı çadırınızı kurmak istemez misiniz? Akyaka Orman Kampı bu fırsatı size sunuyor. Son zamanlarda televizyon dizilerinde adı sıkça duyulan Akyaka Orman Kampı bu yüzden insanların akınına uğramaya devam ediyor. Sadece çadır kampı yapmak isteyenler için değil, aynı zamanda karavanlarıyla gelip kamp yapmak isteyenler de burada kamp yapabiliyorlar. İsteyenler için de yine taş evlerde konaklama yapabilmek mümkün. Çadır için günlük ücret 40 TL, karavan için ise 45 TL’dir. Akyaka orman kampı hakkında detaylı inceleme yazısını daha önce yazdığım Akyaka Orman Kampı – İnceleme yazımdan okuyabilirsiniz.


Evcan Camping

Denize sıfır konumda, okaliptüs ağaçları arasında bulunan Evcan Camping, Marmaris çadır kurulacak yerler arasında en çok tercih edilenlerden. Kendine ait bir plajı bulunan Evcan Camping’de, çadırınızdan veya karavanınızdan çıkıp denize girme süre 1 dakikayı geçmiyor. Kampın içinde duşlar, çamaşır makineleri, elektrik, kafeterya, bulaşık yıkama bölümü, oyun parkı hizmetleri bulunuyor. Burasının bir diğer özelliği de plaj kumunun kırmızı renk olması. Evcan Camping’e gelmek isteyenler Marmaris merkezden Datça istikametine giderken Bozburun ayrımından çıkarak 6 kilometre daha gittikten sonra buraya ulaşabilirler. Aracı olmayanlar ise Marmaris merkezden Bozburun’a gelen minibüsleri kullanabilirler.

Altınkum Camping

Çadır ve karavanla kamp yapılabilecek yerlerden bir tanesi de Altınkum Camping. Ağaçların arasında denize sıfır bir konumda bulunan bu yer, aynı anda 40 karavana hizmet verebiliyor. Karavan ve çadırlar için elektrik, su gibi her türlü alt yapı hizmeti de verilmekte. Karavan alanının hemen yanında ağaçların altında bir çay bahçesi mevcut. Yürüyüş yapmak isteyenler için oldukça zorlu bir yürüyüş parkuruna da sahip. Alanda bulunan restoran, zengin bir yemek menüsü sunuyor. Altınkum Camping’in restoranı kış aylarında da hizmet vermeye devam etmekte.

Aktur Camping
Aktur Camping

Aktur Camping

Marmaris çadır kurulacak yerler denilince akla gelen önemli kamp alanlarından bir tanesi de Aktur Camping. İki adet koya hâkim olan bu tesis çam ormanlarının arasında olduğu için tam bir oksijen deposu. Karavan ve çadırlara her türlü elektrik, su, çamaşır, bulaşık ve diğer altyapı hizmetleri sağlanmakta. Buraya gelenler aynı zamanda bölgeye 30 kilometrelik mesafede bulunan Knidos antik kentini de ziyaret edebilirler. Karavan ve çadırı olmayanlar, kiraya verilen villalarda konaklamalarını yapabilirler. Aktur Camping ile ilgili detaylı incelememi Aktur Camping – İnceleme yazımdan okuyabilirsiniz.

bugraunver

Yorum yap