Marmara Bölgesinde En iyi Kamp Alanları | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Marmara Bölgesinde En iyi Kamp Alanları

İstanbul Kamp

Marmara Bölgesinde bulunan kamp alanları, çok daha fazla turist çeken Ege ve Akdeniz’deki kamp merkezleri ile aynı doğal güzelliklere sahipler. Marmara Bölgesinde en iyi kamp alanları arasında bir seçim yapmak oldukça zor. Ancak müşteri memnuniyetine göre bir sıralama yapılabilir.

Erikli Yaylası Kamp Alanı

Yalova-Çınarcık’ta bulunan Erikli Yaylası Kamp Alanı, geniş bir düzlükte yer alıyor. En büyük özelliği tam ortasından buz gibi suya sahip bir ırmağın geçmesi. Özellikle hafta sonları İstanbul’a yakın olması sebebiyle biraz kalabalık olabilir. Ancak herkesin çadırına yetecek kadar geniş bir alan burası. Kamp ücreti çadır başına 15 TL ve burası çocuklu aileler için oldukça uygun. Erikli Yaylası Kamp Alanı içerisinde ateş yakılmasına ve mangal yapılmasına izin veriliyor. Unutulmaması gereken bir başka şey ise kamp alanı içerisinde cep telefonlarının çekmemesi.


Kuzu Yaylası Milli Parkı Kamp Alanı

Burası, Marmara Bölgesinde en iyi kamp alanları arasında gösterilebilecek bir kamp alanı. Kuzu Yaylası İzmit Kartepe’de bulunuyor. Sessiz bir doğa arayanlar için oldukça uygun bir kamp yeri. Milli Park olduğu için buraya çadır kurmanın ücreti 17 TL. Burada bir adet tesis mevcut. Bu tesiste restoran, çocuk parkı ve kafeterya mevcut. Ancak herhangi bir konaklama yeri yok. Burada konaklama sadece yanınızda getireceğiniz kendinize ait çadırla olabiliyor. Ateş yakabiliyorsunuz, tuvalet mevcut. Çadırınızı kurarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta telefonunuzun çekebileceği bir yere çadırınızı kurmanız.

Kuzu Yaylası

İstanbul Kamp

Şile ilçe sınırları içerisinde bulunan İstanbul Kamp, koyduğu kurallar ile ziyaretçilerinin en iyi şekilde vakit geçirmesini amaçlayan tesislerden bir tanesi. Buraya ailenizle gelebileceğiniz gibi dilerseniz çalışma arkadaşlarınızla da şirket olarak gelip konaklama yapabilirsiniz. Tesis içinde yaklaşık 100 çadırlık bir kamp alanı bulunmakta. Bununla birlikte konaklama yapmak için bungalovlar da mevcut. Kendine ait bir plajı bulunan İstanbul Kamp, restoran, mutfak, toplantı odası ve dağcılık eğitimlerinin verildiği bir parkuruna sahip. Rüzgâr alan bir yer olması itibariyle burada uçurtma şenlikleri de düzenlenmekte. Ayrıca belli dönemlerde gençlere kampçılık eğitimi de veriliyor.

İstanbul Kamp

Derya & Deniz Camping

Marmara Bölgesinde en iyi kamp alanları arasında gösterilebilecek bir diğer yer ise Derya & Deniz Camping. Çanakkale Ayvacık’ta bulunan tesis, tamamen zeytin ağaçları arasında bulunuyor. Tesise ait çadırlarda konaklama yapılabildiği gibi karavanda da konaklama yapılabiliyor. Derya & Deniz Camping’in kendisine ait bir plajı bulunmakta. Bununla birlikte konum itibariyle Asos Antik Kenti, Asos Antik Mezarlığı, Asos Antik Tiyatrosu, Ayazma Tepe gibi tarihi alanlara da oldukça yakın. Bununla birlikte Kaz Dağları ve Midilli Adası da burada konaklama yapanlar için gezilebilecek yerler arasında bulunuyor.

Derya & Deniz Camping

bugraunver

1 Yorum