Kış Kampı Yapmaya Uygun Yerler | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Kış Kampı Yapmaya Uygun Yerler

Kamp yapmak genellikle yazın ve güzel havalarda tercih edilse bile bu haz tam tersi kış mevsiminde de bulunmaktadır. Kış kampı yapmak zordur. Fakat kış mevsiminde yapılan kampın tadıda başkadır. Yaz kampından farklı olarak daha fazla ekipmana ihtiyaç duyacağımız kış kamplarında ekipmanın yanı sıra gideceğimiz bölgede önemlidir.

Kış kampı yapmaya uygun yerleri sizler için derledik.

YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI

Kış kampı denince akla gelenlerden bir tanesi olan Yedigöller, kış mevsimindeki manzarası da küçümsenmeyecek kadar güzel olmaktadır. Kış kampını sevenlerin genelde gittiği yer olan Yedigöller çok ziyaretçi çekmektedir. Bolu iline bağlı olan Yedigöller, 7 adet heyelan gölünden oluşan alandan yabani hayvanlar da bulunmaktadır. 1965 yılında milli park olarak korumaya alınan Yedigöller kış kampı için alternatif oluşturmaktadır.

ULUDAĞ


Kış kampı yapmak için en uygun yerlerden biri de Uludağ’dır. Kış turizmi olarak ülkemizin sayılı yerlerinden olan Bursa ilinde bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin özellikle kış mevsimi olmakla beraber her mevsim ziyarette bulunduğu Uludağ’da Kirazlı ve Sarıalan gibi kamp yapmaya uygun kamp alanları bulunmaktadır.

ERCİYES DAĞI

Erciyes Dağı Kayseri’de bulunmakta olup sönmüş bir volkandır. Kış sporları için vazgeçilmez bir yer olan Erciyes Dağı kış kampı yapmak isteyenlerin de akıllarında bir köşesinde bulunmaktadır. İç Anadolu’nun en yüksek dağı olan Erciyes Dağı’ndaki manzara sizi kendisine hayran bırakabilmektedir.

ALADAĞLAR

Niğde il sınırında bulunan Aladağlar özellikle dağcılık sporu için kullanılan zirvelerden bir tanesidir. Manzarası ve konumu itibari ile he mevsim ziyaretçi çeken Aladağlar kış mevsiminde de kamp yapmak isteyenler için bir alternatiftir.

KAZDAĞLARI

Doğanın kalbinde kamp yapmak isteyenler için Kazdağları mükemmel bir seçim olabilmektedir. Balıkesir ve Çanakkale illerine sınırı ve milli park olan Kazdağları’nda kendi başınıza kamp atmanıza izin verilmemektedir. Bunun yanında alanda kamp alanları bulunmaktadır.

ILGAZ DAĞI

Ilgaz Dağı, Kastamonu ilinde bulunmakta olup, kış kampı yapmak isteyenleri kendisine getirmektedir. Bunun yanında kayak ve dağcılık sporu yapanlarında ziyaret ettiği Ilgaz Dağı’nda söylenen bilgilere göre yaklaşık 5-6 ay kar eksik olmamaktadır.

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

Yorum yap