Kaz Dağları Kamp Alanları ve Fiyatları | Hep Kamp Yapsak

Kaz Dağları Kamp Alanları ve Fiyatları

Akaleos Kamp Alanı

Mitolojide İda Dağları olarak geçen Kaz Dağları kampçılar için beklentilerini fazlasıyla karşılayacak bir yerdir. Kamp ateşi, doğa yürüyüşleri, bitmeyen maceralar ile Kaz dağları kampçıların listesinde ilk sıralarda yer alır. Kaz dağlarında kamp alanları 2’ye ayrılır; Milli Park ve özel kamp alanları. Kaz Dağları Kamp Alanları ve Fiyatları yazımızda bu kamp alanlarını inceliyoruz.

Milli Park Kamp Alanı

Yayla Çadırlı Kamp Alanı, Milli Park içerisinde bulunmaktadır. İçeriye girebilmek için yanınızda bir alan kılavuzu olması gerekiyor ve konaklamak istediğiniz takdir de alan kılavuzu ile konaklama mecburiyetiniz bulunmaktadır.

Kaz Dağları Milli Parkı

Kaz Dağları Kamp Alanları ve Fiyatları incelememizde Milli Park’a kılavuz ile girildiğini söylediğimiz için konaklama kararı alırsanız kılavuza verdiğiniz ücret 115tl + %50 ‘si gibi bir fiyat ile karşılaşıyoruz, bu da ortalama 200 lira gibi bir fiyat demek oluyor. Araç ile girişlerde 15tl gibi bir ücret talep ediyorlar ve 4 kişilik çadır kurma fiyatı 32tl olduğundan pek ekonomik gibi görünmese de doğal güzelliği ve bölgenin gizem dolu alanlarıyla vereceğiniz paraya değeceğinden emin olabilirsiniz.Özel Kamp Alanları

Milli Park’ın dışında Mehmetalan Köyü’nde bulunmaktadır.

HIZIR KAMP

Kazdağları Hızır kamp

Yoga kampı olarak bilinmektedir, rezervasyon ile müşterilerini kabul etmektedir. Dışardan yiyecek ve içecek giriş/çıkışı yasaktır. Hızır Kamp ile ilgili detaylı incelememi Hızır Kamp İnceleme yazımdan bulabilirsiniz.

AKAELOS KAMP ALANI

Akaleos Kamp Alanı

Zeytinli deresinin hemen yanında kamp kurabileceğiniz kamp alanı hem dilediğiniz gibi yüzme hem de günlük yemekleri olan bir kamp yeridir. Dışardan yemek getirip istediğiniz gibi vakit geçirme şansı sağlayan tesis de şezlong ücreti de alınmıyor. Buzdolabı ve mutfak gibi imkanlarda bulunduran tesiste kişi başı çadır fiyatı 35 tl’dir.

AKYAR KAMP ALANI

Akaleos’un biraz daha ilerisinde bulunan sessiz ve sakin bir kamp alanıdır. Akyar kamp alanı olarak geçmektedir.

Kaz Dağları Kamp Alanları ve Fiyatları ‘nı 4 başlık da inceledik, size hitap eden kamp alanını seçip çadırınızı hazırlama vakti geldi, o halde bize de doğanın tadını çıkarmanız için iyi tatiller demek düşer.

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

Yorum yap