Kastamonu Kamp Alanları ve Fiyatları | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Kastamonu Kamp Alanları ve Fiyatları

Kastamonu Kamp Alanları ve Fiyatları

Karadeniz’de bulunan hemen hemen bütün kamp alanları orman içinde ve doğa ile baş başa kalınabilecek yerler. Kastamonu il sınırları içerisinde de kampçılar için oldukça cazip olabilecek kamp merkezleri mevcut. Kastamonu kamp alanları ve fiyatları hakkında bu yazı size çeşitli fikirler verecektir.

Küre Dağları Milli Parkı

Doğa ile iç içe kalmak ve çetin doğa koşullarında kamp yapmak isteyenler için Küre Dağları Milli Parkı son derece uygun bir yer. Burada gece çadırınızda yaşarken vahşi hayvan seslerini duymanız mümkün. Buraya gelenler Vanya Kanyonu, Ilgarini Mağarası, Ilıca Şelalesi, Ilıca Hamamı ve Horma Kanyonu’nu ziyaret edebilirler. 2017 Milli Parklar giriş fiyatları doğrultusunda buraya tek kişi 4 TL giriş ücreti ödeyerek girebiliyor.

Küre Dağları Milli Parkı

Kastamonu Yolkonak Doğa Kampı

Kastamonu kamp alanları ve fiyatları uygun olanlardan bir tanesi de Kastamonu merkezine 10 kilometre mesafede bulunan Yolkonak Doğa Kampı. Burası yılın her zamanı son derece aktif bir şekilde insanların akın ettikleri kamplardan bir tanesi. Yolkonak Yaylası üzerinde bulunan bu doğa kampı deniz seviyesinden 800 metre yüksekte olduğu için her mevsim oldukça serin. Bungalovlarda konaklama yapılabildiği gibi kişiler kendi çadırlarıyla da burada konaklama yapabiliyorlar. Burada konaklama yapanlar aynı zamanda çevrede bulunan pek çok aktiviteden de yararlanma fırsatı buluyorlar. Bunların arasında at binme, doğa yürüyüşü, paintball gibi aktiviteler var. Kamp bölgesine giriş ücretsiz ancak çadır yerine bungalov evlerde kalmak isterseniz geceliği 45 TL.


Gideros Koyu Kamp Alanı

Kastamonu kamp alanları ve fiyatları değerlendirirken şüphesiz ki en önemli kriter kamp yapılacak yerin güzelliği. Gideros Koyu da bu konuda son derece önemli kamp mevkilerinden bir tanesi. Burası tamamen doğanın içinde olduğu için herhangi bir ücret ödemeden çadırınızı kolayca kurup kamp yapabileceğini bir yer. Yüksek tepelerle çevrili olan Gideros koyu özellikle akşamları belli bir saatten sonra oldukça serin oluyor. Bununla birlikte plajı taşlık olduğu için bu bölgede suya yakın bir yerde ateş de yakılabilir. Bu noktada kamp yapacakları zorlayacak en önemli nokta duş olacaktır. Çünkü duş yapma imkânı bulunmuyor. Yemek olarak da yine koy içinde bulunan Gündoğdu Pansiyon’da açık büfe kahvaltı ve akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Kastamonu Gideros Koyu

Yakamoz Camping

Kastamonu’nun İnebolu ilçesi sınırları içerisinde bulunan Yakamoz Camping, denize sıfır olan konumuyla kampçıların gözde mekanlarından bir tanesi. Çadırlarla kamp yapılabileceği gibi karavanla ve tesise ait evleri de kullanarak konaklama yapmak mümkün. Ayrıca bir de tesisin otel kısmı bulunuyor. Otel kısmı diğer konaklama seçeneklerine göre imkân daha fazla. Burada klima, televizyon ve mini bar da bulunmakta. Bungalovlarda kişi başı ücret gecelik 80 TL. Kişi sayısı arttıkça cüzi bir indirim uygulanmakta. Otel kısmında ise gecelik tek kişi fiyatı 110 TL.

bugraunver

Yorum yap