Kaş Camping – Antalya İnceleme Rehberi

Kaş Camping – Antalya İnceleme

Kaş Camping – Antalya

Antalya kıyılarında bir çok yerde kamp yaptım. 30 günlük kamp serüvenimde en beğendiğim yerleri yazmaya devam ediyorum. Bu yazımda sizlere Antalya Kaş Camping hakkında gözlemlediklerimi aktaracağım.

Gördüğüm En Berrak Su Burada

Doğayla iç içe olan bu kamp alanı Kaş Merkeze yürüyerek 5 dakikalık mesafede. Doğası ve tarihi güzellikleri ile size doğayı sevdirecek yerlerden biri. Kaş Antiphellos antik tiyatrosunun tam karşısında bulunan kamp alanı denize sıfır olarak kurulmuş.

Kaş Camping Ulaşım

Antalya ilimizde bulunan Kaş’a araçlarınızla veya şehirler arası otobüsler ile ulaşmanız mümkün. Kaş Merkezden kamp alanına yürüyerek 5 ila 7 dakika arasında ulaşabilirsiniz. Ankara’dan Kaş Camping’e Fethiye yolu üzerinden giderseniz 670 km sürüyor. Yaklaşık olarak 8 saat diyebiliriz.

Kaş Camping Kamp Alanı
7 Dönümlük bir alana kurulmuş olan bu kamp alanında çadır ve karavan için kamp alanı mevcut. Yurtiçinden ve yurtdışından kampçı gelmektedir. Denize sıfır olan bu kamp alanında maalesef kumsal bulunmuyor. Turkuaz rengindeki suya sahile kurulmuş kayalıkları arasındaki iskeleden girebiliyorsunuz. Denizde su çok berrak olduğu için dipleri çok rahat görebiliyorsunuz bu yüzden yanınıza kesinlikle şnorkel ve deniz gözlüklerinizi alın.

Kamp alanında ayrıca dalış ekibi de bulunmakta. Buradaki dalgıçlar denizin ilerisinde bir noktada nöbetleşe olarak bekliyorlar ve oradan geçen Caretta Caretta  kaplumbağalarının sağlık kontrollerini yapıyorlar.

Biz şansımıza denize girmeye hazırlanırken yüzgeçlerine balık oltası takılmış bir Caretta Caretta kaplumbağasını kıyıya getiriyorlardı. Burada olta balıkçılığı dahil olmak üzere avlanmak tamamen yasaktır.

Havası sıcak ve nemli . Rüzgarları sert. Akşamları kamp alanı yaz ortasında bile serin olabiliyor. Tedbirli olmakta yarar var.

Kamp Alanı Detayları

 

Kamp alanı yetkilileri güler yüzlü ve sevecen. Telefondan kamp yeri hakkında bilgi alabilirsiniz. Telefon üzerinden yer rezervasyonu yapamıyorsunuz maalesef. Kamp alanına girdiğinizde elinize kamp yerlerinin olduğu, çadır alanı ve karavan alanlarını gösteren bir kroki veriyorlar. Bu krokiye göre kendinize bir yer beğenip tekrar girişe gidip kayıt işlerinizi yaptırıyorsunuz. Eğer malzemeleriniz fazla ise sepetli bir motosiklet ile eşyalarınız araçlarınızdan alınıp kamp yapacağınız yere kadar taşınıyor. Kamp alanından ayrılırken de aynı şekilde araç gelip malzemelerinizi aracınıza kadar taşıyorlar. Kendi çadırları ile gelenlerin dışında, bungalov evleri de var. Her çadır alanının yanında trafolar var ve elektrik ihtiyacınızı ücretsiz olarak buradan gideriyorsunuz. Çadırınıza uzatma kablosu ile elektrik bağlayabilirsiniz.

Ortak kullanım alanları mevcut ve duşlar tuvaletler temiz. Kamp alanının tam kapasite dolu olduğu dönemlerde bile tuvalet ve duşlar çok temizdi. Sıcak su mevcut ve yeterli. Bunların dışında buzdolabı, buzluk ve bulaşık yıkama yeri var. Buzdolabı ve buzluk ortak kullanım alanı olduğu için malzemelerinizi ayırt edici bir poşette koymanız gerekiyor. Biz poşetlerimizin ucuna mavi bant yapıştırmıştık mesela…

Doğa Güzelliği

Temizlik ve diğer insanlara rahatsızlık vermemesi sebebiyle kamp içerisine araç girişi yasak. Araçlarınızı kamp alanının dışında bulunan otoparka park edip yürüyerek kamp alanına geliyorsunuz. Kamp alanı çoğunlukla zeytin ağaçlarıyla kaplı. Çadırınızı kurduğunuz yere çok dikkat edin zira sabah güneşinde nefessiz kaldığınızda sürünerek çadırdan dışarı kendinizi atabilirsiniz. Denizi derin ve berrak. İskeleden atladığınızda ayağınız yere değmiyor. O yüzden dubalarla çevrilmiş olan güvenli alandan uzaklaşmayın.

Kamp alanında akşam 22:00 dan sonra yüksek sesle konuşmak ve müzik dinlemek yasak. Herkes bu kurala uyuyor. Bu kamp alanı ve daha fazla yer için Antalya Deniz Kenarı Çadır Kamp Yerleri isimli makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

 

Bir çok kampçının bildiği bu yeri kesinlikle ziyaret edin. Hep kamp yapsak ailesi olarak burayı çok beğendik. Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın!

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

3 yorum