Karatepe Aslantaş Milli Parkı – Osmaniye İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Karatepe Aslantaş Milli Parkı – Osmaniye İnceleme

Karatepe Aslantaş Milli Parkı

Herhalde Karatepe Aslantaş Milli Parkı en az Nemrut kadar tarihi ile ön plana çıkan kamp noktalarından bir tanesi. Buraya geldiğinizde hem güzel bir kamp geçiriyorsunuz hem de etraftaki tarihi eserleri de yakından inceleme fırsatı buluyorsunuz.

Karatepe Aslantaş Milli Parkı, Kadirli ile Osmaniye arasında kalan bölgede bulunuyor. Buradaki çadır kurulabilecek en güze yer olan Ceyhan Irmağı’nın hemen yanına çadırımızı kuruyoruz. Herhalde burası bir çadır kampı yaparken aynı zamanda canınızın da sıkılmayacağı ender yerlerden bir tanesi.

Osmaniye Kamp Alanları

Karatepe Aslantaş Milli Parkı’nda pek çok hayvan bulunmakta. Doğal bir park olduğu için her an çadırınızın yanına gelen bir Sırtlanla ya da tilki ile karşılaşmanız olası. Eğer böyle sürpriz karşılaşmaları sevmiyorsanız o zaman çadırınızı çadır kurmak için ayrılmış bölgelere kurabilirsiniz. Buralar nispeten daha kalabalık olduğu için bu hayvanlar da yaklaşmaya pek cesaret edemiyorlar.

Park İçinde Tesis Mevcut

Yemek ihtiyaçlarınızı milli park içinde bulunan restorandan giderebilirsiniz. Bununla birlikte eğer isterseniz mangal da yapmak serbest. Ancak mangal yapabilmek için bu iş için ayrılmış piknik alanlarına gitmeniz gerekiyor. Bu durum biraz zahmetli gelebilir ancak Karatepe Aslantaş Milli Parkı’nın içerisinde ateş yakmak yasak. Her ne kadar adı park olsa da burası bildiğiniz bir orman.Eğer yürüyüş yapmaya meraklıysanız yanınızda kesinlikle bir fotoğraf makinesi olması gerek. Çünkü burada yürüyüşe çıktığınız andan itibaren kendinizi bir safarinin içinde buluyorsunuz. Hiç göremeyeceğiniz hayvanları görüp kolaylıkla fotoğraflayabilirsiniz. Bu da gerçekten oldukça ilginç bir deneyim.

Karatepe Aslantaş Milli Parkı’na gelmek isteyenler Osmaniye merkezden kalkan minibüsleri kullanarak bu bölgeye ulaşabilirler. Osmaniye’den yaklaşık 40 dakikalık bir yolculukla buraya ulaşmak mümkün. Aynı zamanda Kadirli ilçe merkezinden de buraya minibüsler kalkıyor.

bugraunver

Yorum yap