Kampa Giderken Alınması Gerekenler | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Kampa Giderken Alınması Gerekenler

Doğayla baş başa vakit geçirme fikri kulağa huzur dolu gelse de iş hazırlık yapmaya başlayınca plansızlık ve tecrübesizlik sonucu, günlerce sırtınızda taşımak zorunda olacağınız 50 kilogramlık çantayla son bulabiliyor.

Kampa giderken alınması gerekenler listesini her ne kadar kişisel tercihler belirlese de ben kendi listemi sizlerle paylaşacağım.

Sırt Çantası

Kamp Sırt Çantası

Hazırlıklarınız sonucunda çantanızın ağırlığının fazla olmaması için öncelikle çantanın kendi ağırlığı düşük olmalı. Ardından içine keyfi isteklerinizi değil, yalnızca ihtiyacınız olan kadar malzeme alabilmeniz için çantanızın iç hacminin 45+10 veya 50+10 litrelik olması yararınıza olacaktır. Kampa giderken alınması gerekenler bu çantanın içinde yer alacağından, çantanız ne kadar kullanışlı olursa o kadar rahat edersiniz.

Çadır

Kamp Çadırı

Ağırlığı en önemli olan malzemelerden çadırın 2 kişilik ağırlığı 2 kiloyu geçmemeli. Kamp yapacağınız bölgeyide göz önünde bulundurun. Soğuk yerlere gidiyorsanız ince, çok fazla rüzgar alan çadır tercih etmemelisiniz.

Mat

Mat

Rulo matlar havaların çok soğuk olmadığı zamanlarda rahatlıkla tercih edilebilir. Ancak hacminin büyük olması sizi rahatsız edecekse şişme matları tercih edebilirsiniz. Şişme matların ucuzlarının pek işe yaramadığını, almadan önce iyi bir araştırma yapmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Uyku Tulumu

Uyku Tulumu

Kampa giderken alınması gerekenler arası satın almadan önce iyice araştırılması gereken bir diğer malzeme de uyku tulumu. Sentetik dolgulu modeller çok ağır olduğu için eğer imkanınız varsa kaz tüyü olanları almanızı tavsiye etsem de bu durum daha çok bütçenizle ilgili.

Kamp Mutfağı

Kamp Mutfağı

Bu malzemelerin her birinin ayrı ayrı dikkatle araştırılıp incelenmesi gerekse de, her malzemenin mümkün olduğunda az yer kaplaması ve kamp yapacak kişi sayısının ihtiyacı kadardan fazla olmaması gerektiğini söylemek istiyorum.

Bu malzemeler;

-Kamp Ocağı

-Tencere

-Kaşık, Çatal, Bıçak -bir yönü çatal, bir yönü kaşık olarak kullanılabilenler harika ürünler-

-Bardak -mümkünse katlanıp hacmi küçülenlerden-

-Tabak -mümkünse katlanıp hacmi küçülenlerden-

-Çaydanlık

-Saklama Kaplar

Elektrikli Malzemeler

Yanınızda 3+1 ses sistemi ve jeneratör taşımak isterseniz kendiniz bilirsiniz ancak ben sadece 2 şey önereceğim.

-Kafa Lambası

-10.000 mAh harici batarya

Temizlik Malzemeleri

-Sıvı sabunu hayatımdan çıkarmaya çalıştığım için minicik kestiğim katı sabunlardan yanıma alıyorum, size de öyle öneriyorum.

-Tuvalet kağıdı

-Çöp poşeti

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

Yorum yap