Kamp İçin Gerekli En Önemli 6 Malzeme

Kamp Yapmak İçin Gerekli Olan En Önemli 6 Malzeme!

Kamp Yapmak İçin Gerekli Olan En Önemli 6 Malzeme!

Günümüzde birçok insan ruhsuz binalardan, monoton şehir hayatından ve sıkıcı işlerinden uzaklaşıp kamp yapmak istiyorlar. Ancak tecrübe ve bilgi eksikliğinden yaptıkları kamp bir eziyete dönüşüyor. Öğrenecekleri bazı püf noktalar ile yapacakları kamp hem daha kolay hem de daha yararlı olacaktır.

Doğru Ekipman Seçimi

Kamp çantası, çadır, uyku tulumu, mat, yemek pişirme seti, çakı ve daha birçok kamp ekipmanı özenle seçilmelidir. Çünkü bu malzemeler yapacağınız kampta sizin için hayati önem taşıyacaktır.

  • Kamp Çantası

Kamp çantanızı gerekenden ne çok büyük ne de çok küçük alın. Bir malzeme listesi oluşturun ve ona göre çantanızı seçin. Bu sizin için hem daha ekonomik hem de daha kullanışlı olacaktır. Detaylı olarak malzeme listesini kendimce oluşturup vereceğim.

  • Çadır

Piyasada birçok çadır türü bulunuyor. Çadırınızı ihtiyacınıza göre seçmelisiniz. Hızlı kurulum çadır, kampa ilk başlayanlar için iyi bir seçim olacaktır. Boyutunu da kampa çıkacağınız kişi sayısına göre belirleyebilirsiniz. Seçeceğiniz çadırın 1-2 kişilik daha büyüğünü alın. Bu sayede hem malzemelerinizi çadıra koyabilir hem de çadırda daha konforlu bir biçimde kalabilirsiniz.

  • Uyku Tulumu
En önemli kamp ekipmanlarından biri de uyku tulumudur. Uyku tulumunuzu kamp yapacağınız yere göre seçmelisiniz. Eğer soğuk bir iklimde kamp kuracaksınız en az eksi 10 derece civarına kadar dayanan uyku tulumu almanız daha iyi olacaktır. Ama sıcak bir iklimde kamp kurmayı düşünüyorsanız normal standartlarda yani 5-10 derecelik bir uyku tulumu işinizi görecektir.

  • Mat

Bir diğer kamp ekipmanı mattır. Mat, çadırda kalırken sizi tabandan yalıtarak vücudunuzu soğuktan korur. Normal standartlarda kalın ve hafif bir mat size fazlasıyla yetecektir.

  • Yemek Pişirme Seti

Hayati önem taşıyan kamp ekipmanlarından biri de yemek pişirme setidir. Kampta en önemli sorun karnınızı nasıl doyuracağınızdır. Eğer ateş yakmayı bilmiyorsanız işiniz çok zor olacaktır. Hafif bir kamp için tasarlanmış yemek pişirme seti sizin işinizi görecektir. Islanmaz yakacaklar da almanız sizin için çok önemli.

  • Çakı

Çakı, kampta sizin birçok işinize yarar. Çakınızı yemekte, ateş yakmada, alet yapımında ve savunmada kullanabilirsiniz.

 

Bu malzemeleri yanınıza almadan kamp yapmanız düşünülemez. Ee bütün malzemeler bu kadar mı? Tabikide hayır. Yapacağınız kamp türüne göre daha birçok malzeme var. Detaylı malzeme listesini ilerleyen yazılarımızda yazacağız. Hep kamp yapsak sitesini ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın!

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

1 Yorum

  • Önümüzdeki hafta sonu Bozcada’da kamp yapmayı düşünüyorum, bu bilgiler işime yarayacak. Paylaşım için teşekkürler.