Kamp Çadırı Nasıl Kurulur? | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Kamp Çadırı Nasıl Kurulur?

Kamp yapmak istediğiniz alana gittiğiniz ve sıra geldi en önemli detay. Kamp Çadırı Nasıl Kurulur sorusunun cevabını yazımızdan bulabilirsiniz. Yanınızda bulunan kamp çadırını kurmak için birçok detaya dikkat etmeniz gerektiğini sizlere belirtmek istiyoruz. Bu yüzden kamp çadırınızı kurmadan önce bu detaylar gözden geçirerek sizlerde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kamp çadırı kurmak için mekân seçimi

Çadır kurup her yerde kamp yapmak aslında sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. çünkü bir etkenin sizleri zor durumda bırakacak olmasından dolayı bu detayları göz ardı etmeden önce size uygun bir şekilde kamp mekanı seçmenizi öneriyoruz. Yani kamp çadırı kurmadan önce zemin ve diğer şartları göz önünde bulundurarak çadırınızı kurma işlemine başlayınız.

Zemin düz olsun

Kamp çadırı kurulumu

Çadır kurmak istediğiniz mekânın öncelikle düz bir zemin üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü kamp yapacağınız alan içerisinde bulunan birçok etken çadırın bu durumdan olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır. Doğa koşulları bu durum karşısında sizlerin zorda kalmasına neden olabilir. Yani yarı eğik bir yamaca kurmuş olduğunuz çadırdan sonra yağmurun yağması bir anda kamp hayatınızın kötü geçmesine neden olabilir. Kamp çadırı nasıl kurulur diye soruyorsanız ilk yapmanız gereken kesinlikle zeminin düz olduğu bir yere çadırınızı kurmanızdır.

Rüzgâr hesaplaması yapın

Rüzgâr da kamp hayatınız boyunca dikkat etmeniz gereken doğal etmenler arasında gelmektedir. Bu yüzden rüzgârın estiği noktaya doğru çadırın kapılarının gelmesini engelleyiniz. Yani kuracağınız çadırın kapıları değil de yan tarafları rüzgârı keserse hiçbir sorun olmadan rüzgârı atlatma fırsatını yakalamış olursunuz.

Güneşin doğuşunu hesaplayın

Kamp çadırı nasıl kurulur

Sabah güneşi kamp hayatında bulunan birçok kişinin zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden kamp kuracağınız mekan içerisinde güneşin ne taraftan doğacağını hesaplamanız güne güzel başlamanızı sağlayacak olan detaylar arasında gelmektedir. Eğer sabah güneşi sizleri rahatsız edecek bir şekilde çadırınızdan içeri girerse kampınızın sizlere bir zulüm olacağını unutmayınız. Çünkü insanların birçoğu kamp hayatlarında dinlenmeyi tercih ettiğinden dolayı istemedikleri saat dışında uyanmayı tercih etmezler.

Son olarak ise kurmuş olduğunu çadırınız için yağmurluk ve diğer ekipmanları mevsim şartlarına göre kullanarak rahat bir çadır kamp kurulumunu yapmış olursunuz. Bu detaylara dikkat etmeniz durumunda sizlerde rahat bir kamp hayatı sürmenin keyfini çıkartmış olacaksınız.

Kamp çadırı nasıl kurulur adlı makalemizde anlatacaklarımız şimdilik bu kadar. Eğer çadırınızı kurmayı başarmış ve sıcak yerlerde kamp yapmak istiyorsanız, Antalya Deniz Kenarı Çadır Kamp Alanları isimli yazıma göz atabilirsiniz.

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

Yorum yap