Kalemlik Orman Kampı – İzmir İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Kalemlik Orman Kampı – İzmir İnceleme

Kalemlik Orman Kampı

İzmirliler için şehirden uzaklaşmadan kamp yapacakları güzel bir yer Kalemlik Orman Kampı. Burası Türkiye’nin sayılı büyük orman kamplarından bir tanesi. Bu yüzden çok fazla talep görüyor. Buraya ulaşım da son derece kolay.

İzmir’in Özdere mevkiinde bulunan bu kamp yeri hem deniz hem de ormanı bir arada bulabileceğiniz bir yer. İzmir’e sadece 20 kilometre mesafede. Buraya gelirken hiç yorulmadık. Hatta metro sayesinde kolaylıkla geldik desem yeridir. Çam ağaçlarının arasındaki bu yer uzun sahil şeridiyle oldukça güzel.
Kalemlik Orman Kampı 500 çadır kapasitesine sahip. Bunun yanında ağaçtan yapılmış tek katlı evler mevcut. Burada bulunan evler tam anlamıyla birer ev diyebiliriz. İçeride televizyon, buzdolabı, yerlerde halı bile mevcut. Eğer yanınızda çadırınız yoksa buradan kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Ayrıca buraya otomobil, minibüs hatta otobüsle de gelmek mümkün. Bu vasıtalardan bir tanesiyle gelirseniz sadece tek seferlik vasıta ücreti ödüyorsunuz. Daha sonraki gelişlerinizde araç ücreti alınmıyor. Ayrıca araçlarıyla gelenler için hem araç hem de kişi başı ücret uygulaması da burada yok.

Sessiz Bir Yer Değil

Bu bölgenin sessiz ve sakin bir bölge olduğunu söyleyemem. Çünkü günlük neredeyse 2500 kişilik bir insan topluluğu burada oluyor. Bu bir kamp yeri için gerçekten büyük bir rakam. Bu yüzden sessizlik arayanlara hitap etmeyecektir.

İzmir’e otobüsle gelenler otogardan direkt olarak Özdere otobüslerine binebilirler. Metro ile gelecek olanlar Cumaovası istasyonunda inip 775 numaralı aktarma otobüsüne binerek Özdere ’ye ulaşabilirler. Kalemlik Orman Kampı ’na giriş 1 kişi 10 TL. Motosiklet 12 TL, Araba 25 TL, Minibüs 40 TL. Bungalov 150 TL. 4 Kişilik çadırlı konaklama 33 TL. Her +1 kişi için 6 TL daha ekleniyor. Çadır kiralama ise 4 kişiye kadar 60 TL, Karavan yeri ise 4 kişi için 30 TL.

bugraunver

Yorum yap