İzmir Kamp Yapılacak Çadır Alanları | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

İzmir Kamp Yapılacak Çadır Alanları

Çeşme Alaçatı Deliklikoy

Bu yazımızda sizlere İzmir Kamp Yapılacak Çadır Alanları hakkında bilgiler veriyoruz. İzmir’de Kamp yapma konusunda en büyük avantajınız nerede olursanız olun ulaşım konusunda uzak mesafe yol kat etmek zorunda olmamanızdır. Çünkü Kamp alanları, Merkez’e oldukça yakın konumdadır ve kamp kurmaya karar verdiğiniz takdirde gideceğiniz en uzun yol 30 dakikalık mesafededir. İzmir Kamp Yapılacak Çadır Alanları dediğimiz zaman aklımıza kumsaldan tutun göl kenarları, ormanlık alanlar ve koylar gelmektedir. Şimdi sizlere İzmir’de Kamp Yapılabilecek Çadır Yerleri’ni sırasıyla tanıtalım;

Ilıca (Ilıca Halk Plajı)

Ilıca Halk Plajı

Ilıca Halk Plajı, sık sık turistler ve gezginler tarafından rağbet gören nadide yerlerdendir. Denizi oldukça sakin ve dalgasız olan Ilıca Halk Plajı her sene misafirlerine kucak açmaktadır. Kamp alanı içinde çok uygun olan bu plajda WC ve Duş gibi imkanlar da bulunmaktadır.

Gümüldür (Hpocamp)



Gümüldür, orman ve kumsalın birleştiği alanda bulunan çok güzel bir ortama ev sahipliği yapan ve mavi bayrağa sahip olan özel plajında deniz, kum ve yeşilliğin tadını çıkarma fırsatını size sunuyor. Kamp alanında; Wc, elektrik ve yemek gibi imkanlar sunulmakta olup ücretlidir. İzmir kamp yapılacak çadır alanları içerisinde elektriğe, tuvalete para vermek istemiyorsanız aşağıya doğru devam edebilirsiniz.

Karaburun (Dolungaz/Şirinbaba)

Dolungaz Barış Kampı olarak adlandırılan yerde kamp kurabileceğiniz güzel bir ortam bulunmaktadır. Kumsalda olan ferah bir yer olmasının yanı sıra temiz ve lezzetli olan balıkları ile kamp alanında hizmet sunan mekan’ı denemenizi öneririm. Wc ve Duş gibi hizmetleri bulunmakta olup ücretli yerlerden bir tanesidir.

Seferihisar (Sığacık)

Seferihisar Kamp Alanı

Sığacık, Ege’nin masmavi suları ve yemyeşil ağaçları arasında mükemmel bir kamp deneyimi sunabilecek nadir yerlerdendir. Turistlerin ilgi gösterdiği Sığacık da Akkum Halk Plajında kamp kurabilir ve çadır kurmak, wc, duş gibi ihtiyaçlar tamamen ücretsizdir. İzmir kamp yapılacak çadır alanları içerisinde insani ihtiyaçları ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir yerdir.

Çeşme (Alaçatı/Delikli Koy)

Çeşme Alaçatı Deliklikoy

Alaçatı’nın son zamanlarda gözdesi haline gelen Delikli Koy, şehrin stresinden kaçıp doğa ile iç içe kalabilmek için büyük bir fırsat. Fakat hazırlıksız gitmemeniz sizin için iyi olur. Çünkü, Deliklikoy’a ulaşım için birkaç patika aşmanız gerebilir. Ayrıca; Wc, duş gibi imkanlar da bulunmamaktadır. Çakıl taşları, deniz, kum tatilin tadını çıkarmak için birebir.

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

Yorum yap