İstanbul'a En Yakın Kamp Alanları | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

İstanbul’a En Yakın Kamp Alanları

İstanbul’un yoğun trafiğini ve yorucu iş temposunu hepimiz iyi biliriz, peki sizde boş vaktinizde yorucu tempo ve stresten biraz uzaklaşıp doğa ile iç içe huzurlu bir ortamda kamp yapmaya ne dersiniz? Evet, dediğinizi duyar gibiyim o halde gelin sizin için hazırladığımız İstanbul’a En Yakın Kamp Alanları adlı yazıma bir göz atalım.

İstanbul’un özellikle bahar mevsimi havanın yumuşadığı ve doğanın canlanıp kuş cıvıltılarının ormanlarda yankılandığı dönemlerden biridir. O zaman kamp planlarımızı yapmaya başlamadan önce İstanbul’a En Yakın Kamp Alanları nereler bir öğrenelim;

Kıyıköy

Kıyıköy Kamp Alanı

Kıyıköy, İstanbul’a 140 km bir mesafe uzaklıkta olup Kırklareli’nde bulunan bir sahil beldesidir. Bu sahil beldesinde lüks mekanlar ve tesisler bulunmadığından dolayı genelde kamp yapılmaktadır.

Şile (Sahilköy)

Sahilköy, İstanbul’da ulaşım açısından en kısa sürede ulaşabileceğiniz yerlerden biri diyebiliriz. Trafik yoğunluğu ve konum göz önünde bulundurularak 1 saat gibi bir sürede Şile’ye ulaşmak mümkün. Ayrıca Kamp alanları ve çeşitli tesis imkanları ile ziyaretçilerine büyük kolaylıklar sağlıyor.

İğneada (Longoz Ormanları)

İğneada Kamp Alanları

Kıyıköy’ün biraz daha ilerisinde bulunan Longoz Ormanları, doğallığın harikası olan nadir yerlerden bir tanesidir. Büyüleyici atmosferi ve çeşitli doğal alanları ile bir çok aktiviteye ev sahipliği yapan Longoz Ormanları’nı kamp listenize almanızda fayda var.

Uçmakdere

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı olan Uçmakdere, yamaç paraşütü gibi faaliyetlerin yapıldığı nadir alanlardan biridir. Çadırlarınızı kumsalda kurup aynı zamanda yamaç paraşütü ile eğlencenin doruklarını yaşamak için doğru adres. Uçmakdere hakkında detaylı incelememi Uçmakdere Kamp Alanı makalemde yapmıştım. Okumadıysanız bir göz gezdirmenizde fayda var.

Polonezköy

Polonezköy Kamp Alanları

Polonezköy, İstanbul’a en yakın mesafede bulunan kamp alanlarından biridir. Yeşilliklerin içinde bambaşka bir dünya da hissetmek istiyorsanız doğru adres burası, yürüyüş parkuru dahil olmak üzere piknik alanları gibi bir çok faaliyet gerçekleştirebileceğiz bir cennettir.

Kilyos

İstanbul’dan uzaklara gitmeyim, şehrin dışına çıkmayım diyorsanız aradığınız yer tam da burası için bir numaralı yer. Kilyos, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın Karadeniz kıyısında olan ve deniz, kum, güneş denince akla gelen yerlerden biridir.

Yuvacık İnönü Yaylası

Yuvacık İnönü Yaylası

Kocaeli’ne bağlı olan Yuvacık da tesis gibi imkanlar bulunmamaktadır. Fakat İnönü Yaylası’nda bol yeşillik, temiz hava, mağara ve huzur bulabilirsiniz.

İstanbul’a En Yakın Kamp Alanları listemiz bu şekildeydi, şimdiden iyi tatiller! Çadır kamp alanları için daha fazla yere aşağıdaki kamp alanlarından ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan her şeyi forum bölümünden diğer kampçılara iletebilirsiniz.

 

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

2 yorum