İncekum Orman Kampı – Alanya İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

İncekum Orman Kampı – Alanya İnceleme

İncekum Orman Kampı

Bilmiyorum ama Türkiye’nin en iyi kamp yerlerinden desek herhalde yanılmış olmayız. Incekum Orman Kampı insanın içini açan, tüm dertlerinden bir anda arınmasını sağlayan son derece güzel bir kamp yeri. Cıvıl cıvıl bir yer. İsteyen denizine giriyor, isteyen mangalını yapıyor.

İncekum Orman Kampı ’na dilerseniz karavanla, dilerseniz çadırla, dilerseniz de günübirlik gelmeniz mümkün. Ancak elbette gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız iyi olacaktır. En azından bağlantı kurup boş yer olup olmadığını öğrenmek gerekiyor. Çünkü malum burası turizmin kalbi. Burada her mevsim insan var.

Alanya Kamp Alanları
İncekum Orman Kampı ’nda yapmak istediğiniz ya da aradığınız her türlü aktiviteyi bulmak mümkün. Buranın plajı için kesinlikle çok ayrıntılı bir yazı yazmak gerek. Oldukça geniş olan plajda deniz ayrı bir renge sahip. Sığ olması da çocukların bile kolayca denize girmesine olanak sağlıyor. İsterseniz ağaçların altında bulunan piknik alanında mangalınızı da yapabiliyorsunuz. Alışveriş konusunu dert etmeyin çünkü alışveriş yapabileceğiniz bir market bulunmakta. Yalnız markette alkollü içecek satışı yok.

Temiz Bir Deniz

Her çadır için hazırlanmış bölümlerin üzerine çadırınızı kuruyorsunuz. Bu bölümler merdiven basamakları şeklinde dizilmiş. Yani tüm çadırlar yan yana durmuyor. Basamaklandırılmış bir yapı üzerindeler. Gayet muazzam. Eğer oltanız varsa ya da buradan bir olta alıp bu bölgede balık dahi tutabilirsiniz. Denizdeyken oldukça büyük balıkların neredeyse kumsalın dibine kadar geldiğine şahit oluyorsunuz. Tabi ki zararsız balıklar ama bazen içlerinde meraklı olan ve bacağınıza dokunup kaçanlar da yok değil. Denizde yapabileceğiniz pek çok aktivite var ancak benim en çok hoşuma giden rüzgâr paraşütü oldu.

4 Kişilik çadır için günlük 40 TL ödüyorsunuz. Eğer çadırınız yoksa çadırla birlikte bu ücret 60 TL oluyor. Karavan yeri ise gecelik 50 TL. Bütün bu konaklamalara elektrik ve su dahil. Ayrıca hafta içi sabah kahvaltısı da kişi başı 15 TL.

bugraunver

Yorum yap