Hızır Kamp - Balıkesir İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Hızır Kamp – Balıkesir İnceleme

Hızır Kamp – Balıkesir

Doğa ve temiz hava ile buluşmak için yine kendimizi yollara verdik. Bu sefer daha önce gitmediğimiz ancak adını çok duyduğumuz Kaz Dağları’nın eteklerindeki Hızır Kamp ’a gidelim dedik. Edremit havaalanından yaklaşık olarak 45 dakikalık bir araç yolculuğu ile buraya geldik.

Hızır Kamp ‘da yılın belli tarihlerinde çeşitli aktiviteler düzenliyor. Bu aktiviteler genellikle açık havada yoga aktiviteleri şeklinde. Hızır Kamp’a ulaştığımızda büyülendik. Çok büyük bir beklentimiz de yoktu açıkçası. Kampta kalanların bir arada zaman geçirmeleri, bir arada hareket etmeleri çok güzel dostluklar kurmamıza da ortam sağladı.

Hızır Kamp ’a Nasıl Gidilir?

Biz uçak ile Edremit havaalanına geldik. Borajet, Pegasus ve Anadolu Jet’in günlük uçuşları bulunmakta. Havaalanından araç kiralayarak navigasyon sayesinde buraya yaklaşık 45 dakika içerisinde ulaştık. Belli bir yerden sonra yol gerçekten bozuluyor. Kendi araçlarıyla gelecek olanların iyi düşünmeleri lazım. Biz tavsiye etmiyoruz. Edremit-Akçay yolu üzerindeki Zeytinli sapağından sapıyorsunuz. Mehmetalan Köyü’ne geldiğiniz zaman Hızır Kamp tabelası karşınıza çıkacak. Mehmetalan köyünden sonra 1,5 – 2 kilometrelik bir yol daha var. Ancak bahsettiğim kötü yol işte bu yol.

Hızır Kamp Konaklama
Kendi çadırımızı yanımızda götürdük ancak konaklama ücretleri çadır olsa bile 90 TL biraz yüksek gibi duruyor. Ama bir taraftan dünyaca ünlü Kaz Dağları’nın temiz havasını da soluduğumuz için değer dedik. Çadır alanı çok sınırlı bir alan olduğu için çadırlar birbirlerine çok yakın mesafede. Ayrıca çadırda konaklama yapmak isteyen kişilerin buraya gitmeden önce arayıp rezervasyon yaptırmaları gerekiyor. Yoksa yer bulmak biraz zor. Çadırın dışında 2 ve 3 kişilik olarak düşünülmüş ağaç evlerde de kalabiliyorsunuz. Evlerin içinde tuvalet de dahil her türlü imkân var. Günlük ücret ise 115 TL. Ayrıca bir diğer seçenek de taş ve ahşaptan yapılmış evler. Bu evlerin özelliği ise dört mevsim boyunca kullanılabilmeleri. Bu evlerin içinde banyo ve tuvalet mevcut. Ücret ise 165 TL. Evler gayet temiz ve bakımlı.

Mayıs ayından başlayıp Eylül ayının sonuna kadar Hızır Kamp ’ta çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Biz denk gelemedik. Ancak yukarda da söylediğim gibi yoga ağırlıklı bu etkinlikler insanların doğadan maksimum şekilde faydalanmalarını amaçlıyor. Bu sebeple etkinlik olmamasından dolayı da birkaç günümüzü Kaz Dağları’nda turlamaya ayırdık. Yorucu bir parkur olsa da insan eve döndüğünde kendisini kuş gibi rahatlamış hissediyor.

bugraunver

3 yorum