Fethiye’de Çadır Kamp Alanları | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Fethiye’de Çadır Kamp Alanları

Aksazlar Camping

Fethiye’de Çadır Kamp Alanları

Fethiye, çadır kampı yapmak için güzel yerlerden bir tanesi. Özellikle yaz aylarında burada artan turist nüfusu ile birlikte kamp yapanların sayısında oldukça artış görülmekte. Fethiye’de çadır kamp alanları sayısı bir hayli fazla. Denize kıyısı olan hemen hemen her tesis çadır kampı yapmak için müsait durumda.

Aksazlar Camping

Aksazlar koyunda, sahil yolu üzerinde bulunan Aksazlar Camping çadır kampı yapmak için uygun yerlerden bir tanesi. Burasının aynı zamanda kendine ait bir de plajı bulunmakta. Tesis, araba ile Fethiye merkezine 10 dakikalık mesafede. Aksazlar Camping’de çadır kurma ücreti günlük 40 TL. Bununla birlikte sahildeki şezlong ve şemsiyelerden faydalanmak isteyenler tesiste konaklıyor olsalar da 10 lira vermek durumundalar. Çadır kurulan alan ferah ve sürekli güneş alan bir yer. Tesis içerisinde tesisin kendisine ait bir de restoran bulunuyor.

Katrancı Orman Kampı
Fethiye Katrancı Koyu’nda bulunan Katrancı Orman Kampı Fethiye’de çadır kamp alanları arasında önemli olanlarından bir tanesi. Kendine ait bir plajı ve restoranı bulunan tesiste çadır yeri kirası 36 TL. Karavan yeri 43 TL. Bunlara ek olarak kişi başı ücret ise 6 TL. Konaklama ücretlerine elektrik, su ve diğer hizmet ücretleri dahil. Burada denize sıfır mesafede kahvaltı ve mangal yapma imkânı bulabilirsiniz. Bununla birlikte ağaçların altında bulunan tahtadan piknik masalarını da kullanabilmek mümkün. Eğer yanınızda çadırınız yoksa tesisten çadır kiralama olanağı mevcut.

Katrancı Orman Parkı

Yerdeniz Kamp

Bir grup gönüllü kampçı tarafından kurulan Yerdeniz Kamp, Kabak Koyu üzerinde bulunuyor. Tesisin kendisine ait masmavi bir plajı bulunmakta. Orman içinde büyük bir çadır alanına sahip olan tesisin aynı zamanda konaklama yapılması için bungalov evleri de mevcut. Çadır alanı ağaçların altında olduğu için direkt olarak güneş ışığına maruz kalınmıyor. Yanlarında çadır olmayanlar için aynı zamanda çadır da kiralamak mümkün. Yerdeniz Kamp, açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği hizmeti de sunmakta. Bungalovlar yamaca inşa edilmiş ve deniz manzaralı. Önlerinde verandası bulunan bungalovlarda ayrıca klima, tuvalet, banyo ve sıcak su bulunmakta.

Kabak Shiva Kamp

Kabak Shiva Camp

Kabak Shiva Camp’ı diğer kamp yerlerinden ayıran en büyük özelliği dilediğiniz zaman konaklamanızı burada bulunan Kızılderili çadırlarında da yapabilmeniz. Bu çadırların gecelik ücreti 150 TL. Fethiye’de çadır kamp alanları arasında en ilginç olanlarından bir tanesi olan Kabak Shiva Camp’ta ayrıca isterseniz standart bungalov ya da iki yataklı bungalovlar mevcut. Ayrıca bu bölgede pek çok yürüyüş parkuru da var. Bu parkurlar 30 dakika ile 4 saat arasında yürüme mesafesi olan parkurlar.

bugraunver

3 yorum