Ekincik Kamp – Muğla İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Ekincik Kamp – Muğla İnceleme

Ekincik Kamp

Bir yerde okudum, dar gelirlinin tercihi çadır kampları diye. Üzüldüm biraz. Çünkü kampçılık deyince benim aklıma direk çadır geliyor. Bunun dar gelirli olmakla pek alakası yok yani. Neyse. Ekincik Kamp ilk defa geldiğim yerlerden bir tanesi. Genelde sevdiğim yerlere tekrar giderim, bir değişiklik olmuş mu diye bakarım. Herhalde Ekincik Kamp ’a da ilerleyen tarihlerde tekrar gelirim.

Ekincik Kamp denize sıfır bir yer. Adını da üzerinde bulunduğu Ekincik Koyu’ndan almış. Burada sadece deniz yok aynı zamanda Köyceğiz Gölü de var. Gölün etrafında yapılabilecek pek çok aktivite var. Daha önce denemediğim bir aktivite olan motosikletle dolaşmayı yapacaktım ancak gürültüden kaçıyoruz, gürültüye maruz kalmayalım dedim. Ama gelecek olursanız böyle de bir imkânınız olduğunu unutmayın. Tabi sadece motosiklet değil, dilerseniz bisikletle de bisiklet parkurunda gezebilirsiniz. Engebeli bir arazi olduğu için sizi bir hayli yoracaktır.

Gölü seyretmek gerçekten insana huzur veriyor. Gölün etrafında yürüyüş yaparken, her noktadan gölü görmek mümkün. Yorulduğunuz yerde oturup dinlenebilirsiniz. Ekincik Kamp’ın ilginç yanlarından bir tanesi de deniz kumunun üzerinize yapışmaması. Su gibi üzerinizden kayıyor. Bunun sebebini bilmiyorum ancak ilgimi çekti. Sahilde güneşlenirken biraz üşüyebiliyorsunuz. Burası koyun tam ortasında olduğu için deniz tarafından Egelilerin imbat dediği rüzgâr esiyor ve akşamüzerine doğru sizi üşütecek derecede olabiliyor.

İnsan İlişkileri Üst Seviyedeydi




Ekincik Kamp ’ta hoşuma giden bir diğer nokta ise insan ilişkileri oldu. Bana mı denk geldi yoksa burada hep böyle mi bilmiyorum. Bunu tekrar geldiğimde anlayacağım. Ancak insanlar gerçekten mükemmeldi. Geceleyin kamp ateşi yakıldığında birbirini hiç tanımayan insanlar sandalyelerini alıp ateşin etrafına gelip birbirleriyle sohbet etmeye başladılar. Her yaştan insan olduğu için gayet eğlenceli akşamlar yaşadık.

Biz çok uzun kalmadık ancak burada sezonluk kalan insanlar var. Bu da neredeyse 6 ay demek. Rezervasyonlar en geç bir hafta öncesinden alınıyor. Kendi çadırınızla gelirseniz gecelik konaklama 75 TL. Bu dört kişilik çadır için geçerli. Çadır ufaldıkça fiyat da azalıyor. Karavan ise geceliği 60 TL. Eğer çadırınız yoksa çadır da kiralayabiliyorsunuz. Ama daha da ilginci var. Karavanınız yoksa karavan da kiralayabiliyorsunuz. 4 kişilik karavan gecelik 160 TL, 3 kişilik ise 120 TL.

Ekincik Kamp’a daha önce gelmiş olanların yorumlarını ve deneyimlerini yorum kısmından bizimle paylaşmalarını bekliyoruz.

bugraunver

Yorum yap