Doğada Kamp Yapmak

Doğada Kamp Yapmak

Kamp yapmak deyince aklımıza genellikle ilk gelenler;  çadırımızı kurduğumuz o yüksekçe tepeden bizi büyüleyerek farklı düşlere sürükleyen gündoğumu manzarasını izlemek ya da akşam kamp ateşi etrafında  en sıkı dostlarımızla bağıra bağıra o ünlü Akdeniz akşamları şarkısını söylemek  gelebilir. Belki de şehirde hiç fırsatını bile bulamadığımız kitap okuma arzumuzu hamağın üzerinde, tatlı bir meltem eşliğinde geçirdiğimizi düşleyebiliriz.  Kamp yapmak aklımıza birçok eylem getirse de öncelikle bizi doğayla buluşturarak ruhsal dinginliğimizi sağlamaktadır. Bu sayede doğada olmanın eşsiz huzurunu yaşarken, çektiğiniz zahmetlerin hiçbir önemi kalmamaktadır.

Peki; küçüklüğümüzden beridir süre gelen “ıssız bir adaya düşersiniz yanınıza alacağınız ilk üç şey nedir?” gibi klasik bir soruyu nasıl ciddiyetle cevapladıysak, kampta yanımıza almamız gereken malzemeleri de aynı ciddiyet ile düşünmeliyiz.

 1- Kaliteli Bir Mat Hayat KurtarırÇadırdan pahalı matların olduğu gerçeğini kabul ederek kamp alışverişine başlarsak şoku atlatma sürecimiz azalacaktır. Gerçek ve konforlu bir mat kaliteli bir uyku deneyimi sunacağından dolayı; kamptaki keyfinizi arttıracaktır. Doğada sabah dayak yemiş gibi uyanmamak adına şişme matları ya da özel üretim hafif  “Gore” kumaşları kullanmanızı öneririz.

2- Su Geçirmez 4 Mevsim Bir Çadır Şemsiyeniz Olur

Doğada hep manzaralı, günlük güneşlik hayaller kuranlardan değilsiniz umarım. Uzun bir yürüyüşten sonra kamp alanına gelmişsiniz, göl manzaralı bir yere çadırınızı kurduktan sonra tam kahvenizi aldınız ve dinleneceksiniz bir de ne olsun… Havada ki bulutlar tepenizde toplanmış, sizin evinize dönmeniz gerektiğini kovadan boşanırcasına yağan yağmurla belli ediyorlar. Eğer uzun süre içerisine su geçirmeyeceğini düşündüğünüz bir çadırınız varsa şanslınız. İçeri geçin, çadırın tentesinden yağmurlu göl manzarasının tadını çıkartın. Kumaşın su geçirmezliğini belirleyici en önemli unsur dış yüzeyindeki “Membran” kaplamasıdır. Derece ne kadar yüksek ise suya dayanıklılık o kadar iyi olacaktır.

3- Gecenizi Aydınlatan Bir Fener Korkularınızı Karartırken, Mutluluğunuzu Aydınlatacaktır

Doğada kamp yaparken karanlıktan korkanlardan mısınız? Kesinlikle 1800lüm üzeri bir kafa lambası yaptığınız her şeyi görmenizi sağlarken, uzaktan gelebilecek tehlikelere karşı farkında olmanızı sağlayacaktır. Doğada ışık oldukça önemli bir gereksinimken, arada bir lambanızı kapatıp, yıldızları izlemekte fayda var. Karanlıkta bütün galaksi size unutulmaz manzaralar sunabilir.

 

Ama tüm gerekenlere ve yaşanabilecek zorlulara rağmen; Her gününüz doğaya açılsın, her deneyimde aklınızda güzel anılar kalsın istiyorsanız. Yaşamak istiyorsanız; daha özgür ve daha hür. Derinden nefes alıp, sabahın serinliğini , güneşin yakıcılığını hissetmek istiyorsanız. Haydi doğada kamp yapmaya.

 

 

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

1 Yorum