Dilek Camping – Nevşehir İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Dilek Camping – Nevşehir İnceleme

Dilek Camping

Açıkçası buraya gitmeden önce internet üzerinden yaptığım araştırma Dilek Camping ‘in tam olarak doğa ile iç içe bir yer olduğunu düşünmüştüm. Gittiğimde anladım ki biraz öyle değilmiş. Ama bunu bir pişmanlık duygusu olarak söylemiyorum. Sadece beklentim biraz farklıydı.

Dilek Camping, denizden uzak kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun bir tesis. Peri bacalarının hemen dibindeki bir yeşil alan üzerine kurulmuş. Tesisin içinde bir adet açık yüzme havuzu bulunuyor. Ben şahsen çok fazla kullandığımı söyleyemem. Denizi tercih ediyorum. Zaten suya girecek olsaydım Akdeniz’e giderdim.

Dilek Camping bir kamp tesisine göre oldukça modern bir yer. Yani kamp deyince insanların doğa ile baş başa kalabilecekleri bir yer geliyor akıllarına. Tamam doğa var ama Wi-Fi da var, yüzme havuzu da var, bungalovlarda klima var. Biraz tatil köyü havasında.

Çadır, Karavan veya Bungalovda Konaklama

Buraya gelirken yine kendi çadırımızla geldik. Ancak konaklama yapmak için bungalovlarda mevcut. Her bungalovun kendine özel banyosu bulunuyor. Çadırda konaklama yapanlar için tuvaletler ortak ancak bungalovların yine kendi içlerinde tuvaletleri var. En çok hoşuma giden hizmetlerden bir tanesi de sürekli olarak bir gözleme hizmetinin olması. Bununla birlikte kafede de Türk mutfağına ait yemekleri bulmak mümkün. Karavanla gelenler için de 75 karavanlık oldukça büyük bir alan mevcut.Dilek Camping ‘de konaklama yapacaklar için elbette ki Kapadokya ziyareti olmazsa olmaz. Bununla birlikte Göreme Açık Hava Müzesi de buraya çok yakın. Yürüyerek 10 dakikada müzeye ulaşabiliyorsunuz. Dilerseniz balon seyahatlerine de katılabilirsiniz.

Dilek Camping ‘e Nasıl Gidilir?

Dilek Camping, tam olarak Göreme’nin merkezinde bulunuyor. Bu bakımdan merkezden erişimi oldukça kolay. Araçla gelecek olanlar, Nevşehir şehir merkezinden Uçhisar tabelasını takip ederek, Göreme caddesi üzerinden devam ederek buraya ulaşabilirler.

Dilek Camping’e gidenleriniz varsa görüşlerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyorum. Sizin burası ile ilgili düşünceleriniz nasıl?

bugraunver

Yorum yap