Detaylı Nice Gezi Rehberi

Nice, ülkedeki en büyük ikinci turistik destinasyon. Güneş arayanları, tatmin edebilecek ve yakındaki Cote de Azur plaj kasabalarının çoğuna buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca görülmeye değer tarihi bölgeleri ve müzeleri burayı dinlenme dışında kültür gezileri için de uygun kılmaktadır. Ancak burada çok fazla para harcamak için hazırlıklı olun. Nice gezi rehberi ile sizleri baş başa bırakıyorum. Keyifli okumalar.

Fransa Nice Pansiyon fiyatları

6 yataklı bir yurt için 14 Eurodan başlayan, plaja yürüme mesafesinde merkezi bir konuma sahip pansiyon bulabilirsiniz. Aynı pansiyonlarda özel banyosu bulunan özel odalar, gecelik 50 Eurodan başlamaktadır.

Fransa Nice Ucuz otel fiyatları

Çift kişilik bir odada gecelik 35-40 Eurodan başlayan ücretsiz Wi-Fi ve klima ile şehir merkezinde bulunan iki yıldızlı oteller bulabilirsiniz. Airbnb’de gece başına yaklaşık 25 Eurodan paylaşılan odaları bulabilirsiniz. Apartları ise gecelik 55 Eurodan başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz.

Ortalama yemek maliyeti

Nice gezi rehberi yazımızı okuyorsanız, yemekleri kendiniz yapmayı düşünmüyorsunuz demektir. Size kötü bir haberim var. Nice’de yemek pahalı. Fiyatlar  9-13 Eurodan başlar. Ana yemek için 14-30 Euro, tatlılar 5-10 Euro ve bir bardak şarap 4-9 Euro. Tasarruf için prix-fixe yemeğini deneyin. Size 2-3 kişilik bir yemekle anlaşma imkanı sunan set menü. Yaklaşık 15 Euro’luk öğle yemeğinde en ucuzu. Birçok ekmek, peynir ve et dükkânlarından alışveriş yapıp kendi yemeğinizi pişirebilirsiniz. Nice’deki süpermarketler ayrıca ucuz bira ve şarap ile Şarküteri tarzı yiyecekler sunmaktadır. Bir hafta boyunca market alışverişi 45 Euroya mal olur.

Fransa Nice Gezi Rehberi

Ulaşım masrafları

Yerel otobüs ve tramvay hizmetleri biniş başına 1,50 Eurodur. Günlük paso 5 Eurodur. Ayrıca, 10 Euroya 10 binişlik bir bilet satın alabilirsiniz. Transfer hakkınız hala geçerli olsa dahi, bir otobüs veya tramvaya binerken biletinizi damgalamayı unutmayınız.

Önerilen günlük bütçe

Pansiyonda kalacağınızı, dışarıda az yemek yediğinizi, yemeklerin çoğunun kendiniz tarafından pişirildiğini ve yerel ulaşım araçlarını kullandığınız varsayılarak günlük önerilen bütçe 50-60 Eurodur. Bütçe ipuçlarını kullanarak her zaman bu miktarı düşürebilirsiniz. Ancak daha lüks konaklama yerlerinde kalırsanız veya dışarıda daha sık yemek yerseniz bunun daha yüksek olmasını bekleyin.

Yaz Mevsiminde Nice Nasıl Olur?

Çoğu kimse Fransa’ya gezi planlarken Paris’i düşünür. Ancak daha güneye gidenler, Akdeniz iklimini, Provence yerleşimini, zengin yerel kültürü, en lezzetli yemekleri ve tarihi olayları kutlayan birçok festivali yaşamak için Nice’i ziyaret etmelidir. Nice’i ziyaret edin ve onlarca yıldır sanatçılar ve aristokratlar için neden sevilen bir yer olduğunu anlayın. Nice için tatilinizi planlarken bu seyahat rehberine bakın.

Nice M.Ö 350 yıllarında kurulmuştur. Yüzlerce yıl boyunca Fransa’nın en popüler ikinci turistik yerini keşfetmek isteyen ziyaretçilerin, bu kentin geçmişini takdir ettiklerini göreceksiniz. Fransız Rivierası’nın kıyı şeridinde yer alan Promenade des Anglais ya da Walkway of English’te yürüyün.

Nice Gece Hayatı

La Cathédrale Orthodoxe Russe’de, Kremlin’den uzakta bir yerde Rus tarihi hakkında bilgi edinin. 1890’da açılan Nice Çim Tenisi Kulübünde kortlarda oturun ve bir maçın keyfini çıkarın. Öğleden sonra Cours Saleya Çiçek Pazarı’na taze bir buket için çiçek alın.

Matisse Müzesi’ni gezin ve 20. yüzyılda fovizmin kurucusu Henri Matisse’nin geniş kitlelere ait eserlerine hayran kalın. 19. yüzyıldan kalma muazzam bir fotoğraf koleksiyonuna sahip olan Théâtre de Fotoğraf ve Heykel Müzesi’ni ziyaret edin.

Çoğu Akdeniz şehri gibi Nice, yaz aylarında 27C en düşük seviyesinde, ve kışın 4C  en düşük seviyelerinde bir sıcaklığa sahiptir. Bahar mevsimi, Nice şehrini ve Côte d’Azur’u ziyaret etmek ve sahil kasabasının yemyeşil yerel bahçelerinin en iyi zamanı olduğu için mükemmel bir zamandır.

Bu arada, bu Fransız şehri ilkbaharın başlangıcı ve Ekim aylarında bolca yağış almaktadır. Sonuç olarak, baharın sonlarında ve yaz başlarında ziyaret edenlerin, Nice’i en iyi şekilde deneyimleme olasılıkları yüksektir.


admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

Yorum yap