Çanakkale Tüm Çadır Kamp Yerleri  | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Çanakkale Tüm Çadır Kamp Yerleri 

Kömür Limanı Kamp Alanları

İki kıtaya birden sahip olan Çanakkale hem tarihi hem de bozulmamış doğası, eşsiz manzaraları ile Türkiye’nin her yerinden ziyaretçileri misafir ediyor. İşte bu yüzden sizler için Çanakkale Tüm Çadır Kamp Yerleri listemizi derledik. Eğer sizde ülkemizin bu güzel şehrine gelirseniz kamp yapmadan dönmeyin deriz. Sabah uyanır uyanmaz Çanakkale’nin eşsiz tertemiz denizine girmeyi, gece yıldızları seyrederek uyumayı, kaz dağlarının temiz havasını soluyarak güne başlamayı kim istemez ki?

Şimdiden keyifli kamplar dileriz.

Assos Kamp Alanı

Assos Kamp Alanı

Assos, çadır hayatı için oldukça uygun bir yer. Sit alanı olması nedeniyle doğallığı bozulmamış tatil bölgesidir. Zeytin ağaçları içinde, Kuzey Egenin serin sularında kamp kurarsanız unutamayacağınız bir tatil olur. Assos da kamp için en uygun yer Kadırga koyudur. Birbirinden lezzetli meze ve balık çeşitliliği vardır. Tarih’e ilgisi olanlar Assos Antik Kenti gezip Behramkale’nin o eski taş evlerini de görebilirler. Çanakkale tüm çadır kamp yerleri listemiz içinde Assos birinci sırada yer almaktadır.


Kabatepe Orman Kampı

Tarihi yarım adada bulunan Kabatepe, Çanakkale’de kamp için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Yemyeşil ağaçların içinde yılın tüm stresini üzerinizden atabilirsiniz. İster karavanla isterseniz de çadırınızla kamp yapabilirsiniz. Bölgede ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz market ve restoran mevcuttur, aynı zamanda elektrik, su ve ayrıca mutfak hizmeti de verilmektedir.

 

Kömür Limanı

Kömür Limanı Kamp Alanları

Özellikle dalış ekiplerinin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Saroz körfezinin temiz sularında kendinizi doğaya bırakmak istiyorsanız mutlaka gitmelisiniz. Taşlı toprak yollardan geçtikten sonra eşsiz manzarasıyla kömür limanını görebilirsiniz.  Burada bir tane tesis var gitmeden önce market alışverişinizi yapıp gitmenizi tavsiye ederim. Gece sahilde ateş yakıp arkadaşlarınızla güzel zaman geçirebilirsiniz. Elektrik olmadığı için kendinizi tamamen doğaya bırakacağınız gece sahile uzanıp yıldızları izlemenin zevkini tadacağınız bir yer. Çanakkale tüm çadır kamp yerleri listemizde kesinlikle görmeniz gereken bir yer Kömür Limanı.Bozcaada Kamp Yerleri

Bozcaada Kamping

Bozcaada; doğallığını bozmamış eski Rum evleri, mezeleri harika olan meyhaneleri, birbirinden güzel şarapları, masmavi koyları ile tatilcilerin odak noktası haline geliyor. Kamp kurmak için birçok tesis olduğu gibi eşsiz koylarında da kendinizi doğaya bırakabilirsiniz. Genellikle Kamp alanları denize yürüme mesafesindedir. Ayrıca kamp için tercih edilen yerlerden biri de Beylik koyudur. Burasının tercih edilmesinin sebebi ise soğan yüklü bir geminin arızalanması sonucu sahile vurmasıdır. Eğer macera seviyorsanız yüzerek geminin içine girebilir veya gemiye tırmanabilirsiniz. Bozcaada kamp yerleri için Bozcaada Çadır Kurulacak Yerler yazımı inceleyebilirsiniz.

Çanakkale Tüm Çadır Kamp Yerleri hakkında daha fazla bilgiyi Çanakkale Çadır Kamp Alanları başlıklı yazımdan okuyabilirsiniz.

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

1 Yorum