Çanakkale Çadır Kamp için Ücretsiz Kamp Alanları | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Çanakkale Çadır Kamp için Ücretsiz Kamp Alanları

Çanakkale Assos

Kamp yapmak her zaman için pahalı ve her imkânı olan tesislerde konaklama yapmak anlamına gelmiyor. Çoğu kişi için çadır kampı, parası olmayanlarla özdeşleştirilmiş olsa da aslında temelinde doğa ile iç içe olmak yatmakta. Doğa ile iç içe olmak isteyenler ise kamp yaptıkları yerde hiçbir şekilde medeniyet izi olsun istemezler. Böyle kamp yerleri de genelde ücretsiz olurlar. Çanakkale çadır kamp için ücretsiz kamp alanları bulmak her zaman için mümkündür.

Posseidon Ücretsiz Kamp Alanı

Dalyan Köyü Ezine’de bulunan Posseidon ücretsiz kamp alanı, ücretsiz olması itibariyle çadır kampçılarının uğrak noktalarından bir tanesi. Çam ağaçları arasında ve denize sıfır olan bu yerde yeme içme gibi ihtiyaçlar Dalyan Köyü’nden sağlanmakta. Büyük bir alan olduğu için burada yaz kış çadır kurabilecek yer mevcut. Herhangi bir denetim olmadığı için bu bölgede ateş yakarken oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Hem ormanın hem de denizin tadını aynı anda ücretsiz olarak çıkarabileceğiniz bu yer Çanakkale çadır kamp için ücretsiz kamp alanları arasındaki en iyi yerlerden bir tanesi.

Batık Gemi Bozcaada

Doğa ile iç içe ve ücretsiz kamp yapmak isteyenler için bir diğer seçenek ise Bozcaada. Bozcaada’da çadır kampı yapmak tam anlamıyla bir kamp yapmak demek. Çünkü burada herhangi bir köy bulunmamakta. Bozcaada sahilinde kaderine terk edilmiş bir yük gemisi bulunduğundan dolayı buraya Batık Gemi bölgesi denmiş. Burada deniz kenarında rahatlıkla çadırınızı kurabilirsiniz. Ancak tamamen yalnız olacağınız için burada çadır kurmak ciddi anlamda da bir maceraya girişmeniz anlamını taşıyor. Gemi terk edilmiş olduğu için yeterince cesaretiniz varsa üzerine çıkabilirsiniz.

Batık Gemi Bozcaada

Kaz Dağları Kamp Alanı

Kaz Dağları o kadar büyük bir alana yayılmış ki, üzerinde ücretli, ücretsiz pek çok kamp yapılacak yer mevcut. Çanakkale çadır kamp için ücretsiz kamp alanları arasında Kaz Dağları üzerinde pek çok seçenek mevcut. Ücretsiz olması itibariyle ihtiyaçlarınızı ya yanınızda getirmeniz ya da civarda bulunan kaynaklardan karşılamanız gerekiyor. Ancak ne olursa olsun Kaz Dağları’na gelirken özellikle giyecek konusunda oldukça tedarikli gelmeniz gerekmekte. Burası her mevsim yağmur alan bir bölge olduğu için çadır kurduğunuz bölgedeki toprağın çamura dönüşme ihtimaline karşı bot ayakkabı getirmek önemli. Ücretsiz kamp alanlarında en çok dikkat edilecek konulardan bir tanesi de ateş yakmak. Özellikle Kaz Dağları’nda buna da dikkat etmek gerek.

Çanakkale Assos

Assos’ta çok fazla sayıda ücretli kamp alanı bulunmakta. Ancak ücretli yerlerinden dışında çadır kampı yapılabilecek ormanlık alanlar da mevcut. Bu alanlarda hiçbir ücret ödemeden çadır kampı kurmak mümkün. Çadırınızı kuracağınız yere göre yeme içme konusunda hareket edebilirsiniz. Ancak gerçek bir doğa kampı yapmak istiyorsanız tüm ihtiyaçlarınızı yanınıza alıp medeniyetle tamamen ilişkinizi kesebilir ve kendinizi Assos ormanlarının derinliklerine atabilirsiniz.

 

Çanakkale çadır kamp alanları hakkında söyleyeceklerimiz henüz bitmedi. Daha fazla bilgiyi Çanakkale Tüm Çadır Kamp Alanları isimli yazımızdan okuyabilirsiniz.

bugraunver

1 Yorum