Çamlık Milli Park Alanı – Yozgat İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Çamlık Milli Park Alanı – Yozgat İnceleme

Çamlık Milli Park Alanı

Yozgat Çamlık Milli Park Alanı 1958 yılında milli park olmuş bir yerdir. Çam ağaçlarının çoğunlukta olduğu bu parkta, bir de göl bulunuyor. Yaz aylarında nasıl olur bilmiyorum ama kış aylarında tam çadır kampına müsait bir yer.

Çamlık Milli Park Alanı aynı zamanda güzel bir yürüyüş parkuru. Buraya gelenler doğa ve temiz havayla baş başa kalıyorlar. Gelirken yanınızda yiyeceklerinizi de getirmeniz gerekiyor. Kaç gün kalacaksanız ona göre bir hesap yapabilirsiniz. Buraya giriş ücretsiz olduğu için ve içeride de para harcayabileceğiniz bir yer olmadığı için hem alışveriş yapamıyorsunuz hem de istediğiniz kadar kalabiliyorsunuz.
Dört Mevsim Açık

Çamlık Milli Park Alanı yılık dört mevsimi kampçıların akınına uğrayan bir yer. Tabi ki sadece kampçılar değil, aynı zamanda buraya çok fazla da mangal ve piknik yapmaya gelen aileler mevcut. Ateş yakma imkânı olduğu için eğer yanınızda et ürünleri getirirseniz kampınız sırasında tüketebilirsiniz. Bu bölgede alışveriş yapmak ya da yemek yemek için hiçbir yer bulunmuyor. O yüzden biraz da kendi başınızın çaresine bakacağınız bir kamp olacak sizin için. İç Anadolu’nun ayazını bilenler bilir. Özellikle kış ve bahar aylarında bu bölge oldukça soğuk oluyor. Bu bakımdan yanınızda kesinlikle kalın bir şeyler ve yağmurluk da olmasını tavsiye ediyorum.

Ormanda yapılan kamplarda genellikle yağmura yakalanabiliyorsunuz. Böyle durumlarda çadıra kapanacak haliniz de yok. Bu yüzden eğer sizin için ağırlık yapmayacaksa bot ayakkabılarınızın da olması yağmur altında bile etrafı rahatlıkla dolaşmanızı sağlayacaktır. Yağmur yağdığında etrafın çamura dönmesi çok büyük bir olasılık.

 

Çamlık Milli Park Alanı ’nın aynı zamanda yürüyüş tutkunları için çok şahane bir yürüyüş parkuru olduğunu d söyleyebilirim. Yürürken aynı zamanda manzaranın ve temiz havanın tadını da çıkarmak paha biçilemez. Buraya daha önce gelmiş olanlar bizimle fikir ve düşüncelerini paylaşabilirler.

bugraunver

Yorum yap