Bursa Karavan Kamp Alanları | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Bursa Karavan Kamp Alanları

Uludağ Çobankaya Kamp Alanı

Bursa Karavan Kamp Alanları denince Uludağ’da yer alan Sarıalan ve Çobankaya Günübirlik ve Kamp Alanları gelir. Yaz sezonlarında ister günübirlik geziler yapabilirsiniz, isterseniz de kamp kurup doğallığın ve yeşilliğin içerisinde huzur dolu bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Bursa’nın pek de bilinmeyen doğal şelaleleri, enfes sahil plajları ve koskocaman yaylalarında gezip piknik yapmak için ne duruyorsunuz, o halde gelin hep beraber Bursa Karavan Kamp Alanları adlı yazımızı inceleyip, tatil planlarımızı oluşturalım.

Uludağ Çobankaya Kamp Alanı

Uludağ Çobankaya Kamp Alanı

Milli Parklar Müdürlüğü’ne ait olan kamp alanları, Uludağ Milli Parkı sınırları içerisinde yer almaktadır. Doğal güzellikleri ile tatil severlerin ilgisini çeken kamp alanında çadır ve karavan alanları bulunmaktadır. Bursa karavan kamp alanları diyince akla gelen ilk yerdir Uludağ Milli Parkı. Ayrıca bungalov ve çadır kampları da kamp alanının içerisinde sunduğu hizmetler arasında olup kamp dahilinde gezi programları, derede yüzme imkanı, gece ateş başı gibi etkinlikleri olmasından dolayı güzel bir karavan kampı geçirmeniz kaçınılmaz.

Misi Kamp Karavan Alanı

Misi Karavan Kamp Alanı

Misi Kamp Karavan Alanı,  46 araç konaklama alanı ile geniş bir konumda yayılan tesis, sık sık rağbet gördüğü için 85-90 karavana kadar ulaşabiliyor.Çadır Alanında konaklama için ise, 30-40 çadırlık bir alan mevcut. Misi Kamp Tesislerin de wc, duş, elektrik, sıcak ve soğuk su, çamaşır yıkama gibi bir sürü ihtiyacınızı giderebilmeniz için hizmet de verilmektedir.Çocuklarınıza ve ailenize daha güvenli bir kamp tecrübesi yaşatmak için ayrıca tel ağlarla çevrilmiş bir alan olması daha huzurlu bir tatil fırsatı sağlıyor.

 Sarıalan Kamp Alanı

Bursa Sarıalan Kamp Alanı

Uludağ Milli Parkı içerisinde bulunan kamp alanı, 12 adet kır evi ve 300 adet çadır alanı ile her yaz mevsiminde hizmete açılmaktadır. Karavan yeri, wc, duş hizmetleri de bulunmaktadır. Bursa karavan kamp alanları içerisinde Sarıalan Kamp Alanı’nı kesinlikle görmelisiniz.

Kocayayla

Bursa Kocayayla Kamp Alanı

Kocayayla, Bursa’nın en önemli ve en çok ilgi gören mesire ve piknik alanıdır. Etrafı bir çok türden ağaçlarla çevrili olan yayla da bol bol temiz oksijeni ile bir çok hastalığa iyi geldiği söyleniyor. Ayrıca, trekking, kampçılık, çadır turizmi gibi bir çok faaliyetler için uygun bir ortamdır.

Bursa Karavan Kamp Alanları yazımız bu kadar. Aşağıda bulunan diğer yazılarımızı okumayı ve yorumlamayı ihmal etmeyin. Aklınıza takılan soruları Forum sitemize sorabilirsiniz.

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

Yorum yap