Bolu Kış Kampı | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Bolu Kış Kampı

Kamp yapmak günümüzde hemen hemen herkesin denediği veya denemek istediği sporlardan birisidir. Kamp severlerin içinde de özel olarak kış kampı yapmak isteyenler bulunmaktadır. Her mevsim kamp yapmanın ayrı bir tadı olan Bolu ilimizde kış kampı yapmak, beyazlarla kaplanmış manzarasıyla sizi büyüleyebilmektedir. Kış kampı yapmak istediğinizde size bu büyülü havayı yaşatacak yerler, yerli ve yabancı ziyaretçi çekmekle beraber özellikle kış mevsiminde gelen ziyaretçiler de bulunmaktadır.

Abant Tabiat Parkı Kış Kampı

Abant Tabiat Parkı yaklaşık OLARAK 1400 metre rakıma sahip olmakla birlikte, Abant Gölü doğal bir göldür. Tabiat parkına girişler ve kuracağınız çadırlar için çadır başına ücret alınmaktadır. Köknar ve çam ağaçlarının çevrelediği Abant Gölü kış kampı yapmak isteyenlerin akıllarında bulundurması gereken yerlerden bir tanesidir. Abant tabiat parkı içerisinde restoran ve konaklamak için tesisler de bulunmaktadır. Ayrıca bölgede tuvalette bulunmaktadır.

Abant Tabiat Parkı Ulaşım

Abant Tabiat Parkı, Bolu’ya yaklaşık 34 km uzaklıktadır. Kaynaşlı ayrımından sonra Bolu Dağına tırmanarak, bitiminde 20 km daha ilerlediğinizde Abant Gölü Tabiat Parkı’na ulaşmaktasınız.

Bolu Yedigöller Kış Kampı

Bolu’da kamp yapmak isteyenlerin diğer bir tercihi de Yedigöller Milli Parkı’dır. Her mevsim ziyaretçi alan Yedigöller’e giriş için ve kuracağınız çadırlar için çadır başına ücret almaktadır. Yedigöller’de ateş yakılmasına belli saatlerde ve yerde değil kazanlarda yakılmasına izin verilmektedir. Milli park içinde tuvalet ve çeşmeler de bulunmaktadır.

Yedigöller Milli Parkı, içinde bungolav evlerde bulunmakta olup ister çadır konaklamalarında ister milli park içindeki bungolov evlerde kış mevsiminin güzelliklerini göreceğiniz sayılı yerlerden bir tanesidir.

Yedigöller Milli Parkı Ulaşım

Yedigöller, Bolu’dan yaklaşık 45 km olan Yedigöller’e ulaşmak için Bolu sapağından çıkarak tabelaları takip etmeniz gerekmektedir. Bir diğer yol ise Mengen tarafından olup yaklaşık 52 km uzaklıktadır.

Kış kampı nasıl yapılır bilginiz yoksa Kış Kampı Yapacaklara Tavsiyeler isimli makalemizi okumanızı öneririz. Keyifli kamplar!

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

Yorum yap