Bolu Çadır Kamp Alanları | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Bolu Çadır Kamp Alanları

Bolu Çadır Kampı Alanları

Doğa ile iç içe olan dokusu sebebiyle Bolu her zaman için kampçıların gözdesi olmuş illerimizden bir tanesidir. Bolu çadır kamp alanları arasında özellikle en çok bilineni ise Yedigöller Milli Parkı’dır. Bolu aynı zamanda İstanbul ve Ankara arasında olduğu için bu illerden çok fazla ziyaretçi çekmektedir.

Yedigöller Milli Parkı Kamp Alanı

Doğa ile iç içe kalmak isteyenler için son derece uygun bir yer olan Yedigöller Milli Parkı, içerisinde yedi adet göl bulundurmakta. Göl manzarası eşliğinde yürüyüş yapabileceğiniz çok güzel bir yürüyüş parkuru mevcut. Çadır kurmak için 25 TL’lik bir giriş ücreti var. Bu bölge de ateş yapmak teneke içinde olduğu sürece serbest. Bu bölge geceleri oldukça soğuk olduğundan kalın kıyafetler giyinilmesinde fayda var. Yedigöller Milli Parkı ile ilgili detaylı incelememi Yedigöller Tabiat Parkı yazımdan okuyabilirsiniz.

Aladağ Göleti Çadır Kampı
Doğa harikası olan bu yer hem kampçılar tarafından kamp alanı olarak hem de kamp eğitim merkezi olarak kullanılmakta. Burası aynı zamanda kamp yapma tecrübesi olmayan kişileri de tercih ettikleri bir yer. Hem kendi çadırınızı kurabiliyor, dilerseniz tahta evlerde de konaklama yapabiliyorsunuz. Balık tutmayı sevenler göletten balık tutabilme imkanına sahipler. Bolu çadır kamp alanları arasında eğitim verme vasfı taşıyan tek merkezdir.

Abant Göl Kampı
Abant Göl Kampı

Abant Göl Kampı

Burası Abant Tabiat parkı sınırları içerisinde yer alan bir çadır kamp merkezidir. Abant gölünün yanındaki bir yamaca kurulmuş olan Abant Göl Kampının etrafı yüksek tellerle çevrili. Etraf ıssız olsa dahi bu sayede bir güvenlik önlemi sağanmış durumda. Çadır içi ayrılan bölge çok fazla büyük değil ancak son derece güzel bir göl manzarasına sahip. Konum itibariyle yüksekte olmasında dolayı buraya gelenlerin yanlarına kalın kıyafetler almaları gerekiyor. Abant Göl Kampı’nda elektrik, tuvalet, duş, mutfak alanı gibi hizmetler mevcut. Çadır başına gecelik ücret 20 TL.

Sülüklü Göl Kamp Alanı

Sakarya ve Bolu il sınırında bulunan Sülüklü Göl Kamp Alanı, doğa tutkunlarının ve sporcuların sık sık ziyaret ettikleri Bolu çadır kamp alanları arasında yer alıyor. Ancak avcılık ya da balık tutma ile uğraşıyorsanız bu bölgede ikisini yapmak da yasak. Verilen hizmetler arasında su, elektrik, yakacak bulunuyor. Tuvalet sorunu da burada yok. Ancak cep telefonları gölün bulunduğu konum itibariyle zaman zaman çekmiyor. Göle adını veren sülükler zamanla kaybolmuşlar. Buraya gelirken mutlaka -5 veya -10 tulum getirmek gerekiyor. Ormanın içinde yürüyüş yapmak için güzel bir parkur bulunuyor. Ayrıca dağ bisikleti de kullanılabilir.

bugraunver

1 Yorum