Antalya Deniz Kenarı Çadır Kamp Yerleri | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Antalya Deniz Kenarı Çadır Kamp Yerleri

Antalya Deniz Kenarı Çadır Kamp Yerleri

Çadır kampı denilince insanların akıllarına ağaların altında ormanlık bir alanda kamp yapmak gelebilir. Bunun yanında bir de deniz olursa o zaman yapılacak aktivite sayısı da artacaktır. Antalya deniz kenarı çadır kamp yerleri bu bakımdan kampçılara güzel fırsatlar sunuyorlar. İsteyenler ormanda yürüyüş yaparken isteyenler deniz üzerinde çeşitli sporlar da yapabiliyorlar.

İncekum Orman Kampı

Burası denize sıfır bir konumda olmasına rağmen aynı zamanda ağaçların altında çadır kampı yapmanın tadını çıkarmak isteyenler için çok uygun bir yer. 2,5 km uzunluğunda plajı bulunan İncekum Orman Kampı’nda çadır ve karavanla konaklama yapmak mümkün. Piknik alanları, market, çocuk parkı gibi hizmetlerin yanında burada konaklama yapmak isteyenlere çadır da kiralanmakta. 4 kişilik çadırda konaklama gecelik 40 TL. Çadırla birlikte 60 TL. Karavan için ise gecelik 50 TL. Bu ücretlere elektrik ve su hizmeti de dahil. İncekum orman kampı Antalya deniz kenarı çadır kamp yerleri arasında önemli bir yere sahiptir.


Osay Camping

Antalya Manavgat’ta bulunan Osay Camping, denize sıfır konumuyla kampçıların gözde merkezlerinden bir tanesi. Kendi çadır ya da karavanınızla gelebileceğiniz gibi tesis içerisinde bulunan modern evlerde de konaklama yapmak mümkün. Kişi başı olarak hesap edilen çadır yerlerinin gecelik ücreti 10 TL. Elektrik, su, WiFi, tuvalet, duş, plaj, restoran ve bar hizmetlerinden faydalanmak mümkün. Karavan alanları ise kişi başı 10 dolar üzerinden hesaplanmakta. Bu da buraya karavanla oldukça fazla turist geldiğinin bir göstergesi. Evlerde kalmak isteyenler içinse gecelik kişi başı ücret 50 TL.

Osay Camping

Kaş Camping

Antalya deniz kenarı çadır kamp yerleri arasında en önemlilerinden bir tanesi de Kaş Camping’dir. Kaş Camping kendine ait plajı ile insanların vazgeçilmez kamp yerleri arasında. Benimde favori kamp yerlerimden birisidir. Doğal hayatla iç içe yaşamak isteyenlere bunu biraz konforlu şekilde sunan tesis, deniz kenarında bulunan evlerde de konaklama imkânı sunuyor. Bunun yanında ister çadır ister karavanla da konaklama yapmak mümkün. Evlerde duş, tuvalet ve klima imkânı bulunmakta. Deniz kenarında olması itibariyle deniz üzerinde su sporları yapmak mümkün. Aynı zamanda berrak denizi su altı dalışına da olanak sağlıyor. Şanslı olanlar bu bölgede Caretta Caretta kaplumbağalarını deniz altında gözlemleyebilirler. Eğer şanslıysanız benim gibi dev bir Caretta kaplumbağasıyla yüzebilirsiniz. Kaş Camping ile ilgili detaylı yazımı Kaş Camping – İnceleme yazımdan okuyabilirsiniz.

Kaş Camping

Mavi Cennet Camping

Denize sıfır olan kamp yerlerinden bir tanesi de Mavi Cennet Camping. Antalya Manavgat’ta bulunan tesis, çadır ve karavanla konaklama yapabilmekte. Bunun dışında tesiste bulunan evlerde de 24 saat sıcak su, duş, tuvalet, TV, klima ve internet bulunmaktadır. Konaklama yapanlar plajdaki şezlonglardan da faydalanabilmektedir. Ayrıca sahilde de her türlü duş, tuvalet, sıcak su ve mutfak imkânı da mevcuttur.

bugraunver

6 yorum