Altın Camp – Balıkesir İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Altın Camp – Balıkesir İnceleme

Altın Camp Balıkesir

Yine mükemmel bir şekilde rüzgâr sörfü yapılabilecek kamplardan bir tanesi. Altın Camp, Burhaniye Balıkesir sınırları içerisinde bulunan son derece kaliteli bir kamp tesisi. Buraya geldiğinizde yapamayacağınız etkinlik yok gibi. Hatta uzun süreli kalırsanız yapacağınız çok fazla şey olacak.

Altın Camp oldukça eski bir kamp. Hatta burada konuştuğumuz birkaç kişi 70’lerin başından beri geldiklerini anlattılar. Özellikle Almanya’dan gelen çok insan vardı. Karavanlarıyla gelenler, kendilerine ait bölümde karavanlarında konaklama imkanına sahipler. Altın Camp’ın denizi için söylenecek çok söz var. Bu civarda daha önce denize girmiş olanlar bilirler. Buranın denizinde çok fazla duramazsınız. Eliniz ayağınız soğuktan donar. O yüzden bizde çok fazla oyalanmadık denizde.

Balıkesir Kamp Alanları




Buranın en çok hoşuma giden özelliklerinden bir tanesi de lezzetli Türk yemekleri. Sürekli olarak Türk yemeği bulmanız mümkün. Kuru fasulye, pilav. Ayrıca egeye özgü yemeklerde var. Deniz börülcesini kesinlikle tavsiye ederi ki, İzmir’de yediğimden çok daha lezzetliydi. Altın Camp, 200 çadırlık geniş bir çadır alanına sahip. Çadırınız yoksa dert etmeyin buradan çadır kiralayabiliyorsunuz. Bununla birlikte içerisinde 18 oda bulunan bir yapı da var. Yani çok yeni bir yapı değil ama bence iyi çünkü otel havası vermiyor. Doğaya uygun bir yapısı var.

Çadırlar Kurulu

Bu arada çadırlar da kurulu vaziyette. Yani çadır kiralarsanız bir de kurmakla uğraşmıyorsunuz. Elbette bu duruma kızanlar da olacaktır. Çadır kurmak kampçılığın şanındandır. Kamp alanı ikiye ayrılıyor. Bunu zaten rezervasyon sırasında belirtmeniz gerekmekte. Birinci alan plaj tarafında, ikinci alan ise bahçe alan. Çadırlar ve karavanlar ise daha ayrı bir yerde. Bunların dışında bir de hotel kısmı var ki, bahsettiğim büyük yapı bu hotel oluyor.

Altın Camp, çok büyük bir alana sahip. Cafeler, restoranlar, voleybol, masa tenisi gibi pek çok spor aktivitesi. Biz ise bisiklet kiraladık. İlk başta tesisin içinde turladık ancak sonradan öğrendik ki dışarı da çıkabiliyormuşuz. Ya da emin değilim habersiz çıktık. Kimse bir şey demedi.

Rezervasyon için tabi ki önceden aramak lazım. Yani geçerken uğradım tarzı bir yer değil. Yurt dışından çok fazla misafir var. Bir de kalan misafirlere anket yapılıp sorular soruluyor, nasıl bir aktivite istiyorsunuz şeklinde. Ona göre de hareket ediliyor. Bahçede çadır kurma günlük 20, plaj tarafında ise 30 TL. 2 kişi üzerindeki her kişiden de ekstra 20 lira alınmakta.

Edremit havaalanından taksiyle buraya gelmek 45 TL tutuyor. Bana sorarsanız oldukça makul bir fiyat. Arabayla gelenlerin Burhaniye yolundan Ören tabelasını takip etmeleri gerekiyor. Altınyol caddesine girip 1 kilometre ilerleyince Altın Camp tabelasını göreceksiniz. Altın Camp’a daha önce gelmiş olanlar yorum kısmında bizimle deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim.

bugraunver

Yorum yap