Akyaka Orman Kampı – Muğla İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Akyaka Orman Kampı – Muğla İnceleme

Akyaka Orman Kampı

Bir değişiklik olsun dedik ve adını çokça duyduğumuz ancak gitmeye fırsat bulamadığımız Akyaka Orman Kampı ’na yazın son günlerinde gidelim dedik. Yazın son günleri olması sebebiyle biraz tenha olacağını düşünmüştük ama yanılmışız.

Akyaka Orman Kampı hayatımdan gördüğüm en büyük orman kamplarından bir tanesi. Tam yedi tane koya sahip. İnsan bu koyların hangisinde çadır kuracağını şaşırıyor. Biz gittiğimizde çok fazla boş çadır kurma seçeneği yoktu ama her koyda boş yerler vardı. Kararsızlığımız da ondandı zaten. Tabi ki sadece çadır değil. Karavanla buraya gelip kamp yapan insanlar da vardı. Sonradan öğrendiğimiz, buranın müdavimleri varmış ve yerleri belliymiş. Her sene gelip aynı yerlerde kalırlarmış.

Muğla Kamp Alanları İçerisinde Bir Numara!

Akyaka Orman Kampı ’nın beni cezbeden birkaç özelliği oldu. Birincisi denizin hemen 150 metre önünüzde olması. Yani çadırdan çık denize gir. Koylarda iskeleler mevcut. Deniz pırıl pırıl. Tabi ki bununla sınırlı değil. Akyaka Orman Kampı ’nda ziyaretçilere son derece güzel imkanlar sunuluyor. Çamaşır, bulaşık, mutfak, sıcak soğuk duş hizmetleri mevcut.

Akyaka Orman Kampı ‘nda Alışveriş

Arka tarafta bulunan marketten alışverişinizi yapabiliyorsunuz. Bu bakımdan tam anlamıyla doğa ile baş başa olduğunuz pek söylenemez. Çünkü en ufak ihtiyacınızda markete gidiyorsunuz kolaylıkla. Ancak, marketteki fiyatlar gerçekten el yakıyor. Fiyatları gördüğünüzde beni anlayacaksınız. Bununla birlikte BIM’de yürüme mesafesinde. Ancak şu da var ben doğa ortamında girdikten sonra bir süre bu ortamdan çıkmak istemiyorum. Sizde böyle düşünenlerdenseniz alışverişinizi en başından yapıp kendinizi doğaya bırakabilirsiniz.Akyaka Orman Kampı ’nda kalanlar çok çeşitli su sporları yapabiliyorlar. Bende şansımı rüzgâr sörfünde denedim. Ancak burası rüzgâr sörfü için çok da uygun bir yer değil. O konuda Alaçatı’yı tek geçiyorum. Ancak zaman geçirmek isteyenler için burada rüzgâr sörfü dersi veren kişiler de mevcut. Ayrıca tekne turları da ilginizi çekecektir. Teknede verilen balıkların tadı hala damağımda.

Akyaka Orman Kampı’na Nasıl Gidilir?

Muğla merkezden kalkan minibüslerle Akyaka’ya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Uçakla gelecek olanlar için de, Dalaman Havaalanından Muğla merkeze servisler mevcut. Bu servisleri kullanarak Muğla’ya oradan da Akyaka’ya ulaşabilirsiniz.

Akyaka ile ilgili anıları olanların yorum kısmında paylaşmalarını bekliyorum. Eminim benim de gittiğimde fark edemediğim daha ne güzellikler var. Onları da bilgi olarak verirseniz sevinirim.

bugraunver

6 yorum