Aktur Camping – Muğla İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Aktur Camping – Muğla İnceleme

Aktur Camping

Çamlar altında doğanın tadını çıkarmak isteyenler için bence gidilmesi gereken yerlerden bir tanesi de Aktur Camping. Datça’da bulunan bu alan hem karavan hem de çadır kampçıların en önemli duraklarından bir tanesi.

Aktur Çadır Kampı

Ben çadırda kalmayı tercih edenlerdenim. Zaten ev ortamından kaçıyoruz, kamp alanlarında yine ev içinde kalmak istemiyorum. Ancak çadır size uygun değilse, Aktur Camping içindeki ahşap evlerin hoşunuza gideceğinden eminim. Pırıl pırıl bu evlerin içinde iki adet yatak bulunuyor ve isteyen bu evlerde kalıyor. Elbette ki bu evlere sadece dinlenmek için gireceksiniz. Çünkü dışarıda yapacağınız o kadar çok şey var ki.Aktur Camping ulaşım anlamında çok rahat bir yerde. Dalaman havaalanından servisler ile Muğla merkeze, oradan da saat başı kalkan minibüslerle buraya ulaşmak son derece kolay. Ben şahsen yolun nasıl geçtiğini bile anlamadım. Havaalanından bu tesise gelmek çok kısa diyemem ancak gelirken etrafı seyrediyorsunuz. Yaklaşık olarak 1 saatlik bir yolculuk yapmanız gerekiyor.

Aktur Camping içerisinde her şey mevcut!

İçeride hem karavan hem de çadır için yerler mevcut. İklim olarak bu bölgenin yazın da serin olduğunu söyleyebilirim. Zaten açıkta uyuduğum için çok da hava ile işim olmadı. Kapalı evlerde kalanların da olmadığını düşünüyorum. Kamp alanında işinize yarayabilecek her türlü hizmet mevcut. Beni tanıyanlar kamp yerlerinde banka, postane, fırın, süpermarket gibi yerlerin olmasını pek sevmediğimi bilirler. Ancak nihayetinde ihtiyaçtır. Bu yerler Aktur Camping ’in içinde mevcut.

Deniz için söyleyebilecek kelime bulamıyorum. Biraz dalış yaptım. Günübirlik tekne gezileri olduğunu gördüm ancak katılmadım ki, kesinlikle katılmak gerekli çünkü buranın denizinin tadını koylarda da çıkarmak gerek. Aktur Camping içerisinde yürüyüş ve bisiklet yolları da mevcut. Spor yapmak isteyenler için çok güzel bir parkur yapılmış. Ayrıca teni kortları, disko ve bar da mevcut.

Çadır ve karavan fiyatları en pahalı yerlerden birisi. Çadır için işgaliye bedeli ve kişi başı bedel ayrı olarak alınıyor. Sezonluk fiyatlar değişiklik gösteriyor. Bizim gittiğimiz dönemde çadır başı 28 TL, kişi başıda 28 TL idi. Yani 1 kişi 1 çadır kurmak için 56 TL ödemesi gerekiyor. Ancak evde kalacaksanız gecelik 115 TL kişi başı ödemeniz gerekiyor.

Aranızda buraya gidenleriniz varsa eğer eklemek istediklerinizi yorum kısmına ekleyebilirsiniz.

bugraunver

2 yorum