Akarsu Camping – Bartın İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Akarsu Camping – Bartın İnceleme

Akarsu Camping – Bartın

Karadeniz kıyısında yaptığım kamplar benim için hep ayrı bir yerde olmuştur.  Bartın sınırları içerisinde bulunan Akarsu Camping ‘e araçlarıyla gelecek olanları mükemmel bir yolculuk bekliyor. Tabi bunun İstanbul istikametinden gelecek olanlar için söylüyorum. Kıyı şeridini takip ederek buraya yapılan yolculuğun tadı da bir başka.

Akarsu Camping ‘e geldiğiniz zaman sizi çok çeşitli konaklama imkanları bekliyor. Çadır, karavan ve bungalovlardan oluşan konaklama yerleri mevcut. Çadırlar için ayrılmış alan oldukça büyük. Ancak yine de çadır kurmayı düşünüyorsanız belli bir tarih öncesinden rezervasyon yaptırmak mantıklı olacaktır. Ağaçların altı oldukça gölge oluyor. Yanınızda hamak getirirseniz bu gölgelik alanların da tadını çıkarabilirsiniz.

Plajı Taşlık

Denize girilen bölge biraz taşlık. Bu yüzden ayağınıza naylon ayakkabılar giymeniz önemli. Burayı bir plaj olarak değerlendirmemek lazım. Ancak denize girilebiliyor. Bungalov evler, tam bungalov görünümünde değiller. Biraz daha modern diyebilirim. Açık alanda ayrıca plastik masa ve sandalyelerde oturup dinlenebiliyorsunuz. Bu alanda bulunan mangal sayesinde de isterseniz mangal da yapabilirsiniz.


Hepsinin dışında bir de çatı katı daire olarak adlandırılan bir yer var. Bu çatı katı daire bir adet ve dayalı döşeli bir ev havasında. Anlatıldığına göre burasını boş olarak bulabilmek biraz zormuş. Çünkü talibi çok oluyormuş. Özellikle Akarsu Camping ‘e her yıl gelen turistler burada kalmayı tercih ediyorlarmış. Yüksek bir yerde olduğu için manzarası da biraz oldukça güzel. Bu arada burası Nisan ve Kasım ayları arasında hizmet veriyor. Yani kış aylarında kapalı. Bunun en önemli sebebi de buraya ulaşım kışın sorun olması.

Bartın merkezden Akarsu Camping ‘e gelmek için İnpiri yolu üzerinden devam edip Akkonak sapağından çıkılması gerekiyor. Yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuktan sonra Akarsu Camping’e ulaşılabilir. Buraya Bartın merkezden minibüsler de gelmekte.

bugraunver

Yorum yap