Ağva Green Park Camping İnceleme Rehberi | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Ağva Green Park Camping İnceleme Rehberi

Açık konuşmak gerekirse benim için bi şehir dışı gezisi kadar keyifli değildi. Tabikide çok eğlendik, çok güldük ve çokça nefes aldık. Fakat Ağva Green Park Camping henüz sezonu tam açmadığı için mi bilmiyorum ama çok eksiği vardı. Biz 3 arkadaş gittik. Çadır alanları dışında yaklaşık 60a yakın bungalov evler var. Ağva Green Park Camping Fiyatları hakkında da bilgi vermek gerekirse 2 kişilik çadır ücreti 60 TL. 4 Kişi çadır ücreti ise 100 TL. Bu fiyatlar kendi çadırınız ile konakladığınızda geçerli. Biz 3 kişi kaldığımız için 80 TL ücret ödedik.

Alanda ki ortak tuvaletler pek iç açıcı değil. (Daha iyi kamp tuvaletleri gördüğüm kesin:) ) Denize sıfır olması çok iyi olsada deniz temizliği konusunda aynı şeyi söyleyemem. Alanda pek çok oturma alanları var. Yemek için ayrıca banklar mevcut. Ortak alanlar oldukça fazla ama banklar eski hatta bazıları kırık. Belli bir saat sonra tabikide o özel alandan sıyrılıp gezmenizi tavsiye ederim.

Ateş Yakmak Serbest

Ağva Green Park Camping

Kamp alanında ateşi hemen hemen her alanda yakabiliyorsunuz. Kumsal kısmında da, kamp için ayrılan bölümlerdede hemen hemen her yer de ateş yakmak serbest. Ufak bi büfeleri var çay  ve Fast Food alabiliyorsunuz. Çay 2 TL,  tost 5 TL gibi ücretleri ile çoğu yerden uygun sayılabilir. Biz 1 Mayıs tarihinde oradaydık ve hava sıcaklığı 19 derecedeydi. Sahil kısmı tabiki soğuktu ama iç kısım o kadar üşütmüyordu. Her iki tarafında da yüksek ağaçlarla çevrili piknik alanlar mevcut ve havası muhteşem.

Ağva Green Park Camping Merkeze Uzaklığı

Ağva Green Park Camping

 

Ağva Green Park Camping  alanından çıkıp yaklaşık bi 15 dakika yürürseniz Ağva merkeze ulaşabilirsiniz. Merkez dediğime bakmayın oldukça sakin bi kasaba havası esiyor. Merkezindeki baraj gölü kenarında ateş yakmak serbest ve manzarası görülmeye değer.

Tekrar söylüyorum günü birlik yada bir iki günlük İstanbul’dan kaçmak için ideal bir bölge ancak Ağva Green Park Camping veya Seferoğluları Camping  gibi özel kamp alanlarındansa bir daha ki sefere kesinlikle Kilimli Koyu’nun  doğu kısmını deneyeceğiz kamp için. Bu tercihin ücretsiz olmasıyla ilgisi varmış gibi gözüksede ( ki biraz ilgisi olabilir) Kilimli koyunun derin sessizliği, denizin temizliği ve uyandığınızda gözünüzü şenlendireceğiniz eşsiz manzarası ile bence Ağva’nın Nirvanası olmayı hakketmiş bir yer.

Ağva Green Park Camping

Yol açık, yola çık. Genel slogan olsa da benim şahsi sloganım ” Kalabalıktan kaç, ruhunu doğaya aç ! ” Kalabalıktan kaçacağımız nice güzel günlere… 🙂

Değerli kampçımız Fatih Eyüpoğlu’na bu güzel yazı için teşekkür ederiz. Sizlerde gezdiğiniz yerleri sitemizde anlatmak isterseniz, “Konuk Yazar Ol” linkine tıklayarak, info@hepkampyapsak.com mail adresinden veya Instagram adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Keyifli kamplar!

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

Yorum yap