Ağva Çadır Kurulacak Yerler | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Ağva Çadır Kurulacak Yerler

Ağva çadır kamp alanları aramaya gerek duymadan adım attığınız yere kamp kurabileceğiniz yemyeşil bir alan. Çoğu zaman bakir koyları ve yemyeşil ormanları ile biliniyor. Bilhassa yazları sıcaktan bunalanların akın etmiş olduğu belde sahil şeridindeki plajlarında misafirlerini ağırlıyor. Ağva çadır kampı bunun yanı sıra yeşil tepeleri ve dere kıyıları ile kamp yapmaya elverişli alanlar sunarak izci gruplarına ve tabiat tutkunlarına alternatif oluyor.

Tabiat ananın eli açık davranılmış olduğu tatil beldesi Karadeniz’in hırçın suları ile Göksu ve Yeşilçay’ın sakinliğini birleştirdiği sınırlarında görkemli manzaralar eşliğinde değişik deneyimler yaşamak istiyorsanız siz de çantanızı hazırlayıp yollara düşebilirsiniz.

Ağva Kamp – Hacıllı Şelaleler Parkuru

Bu bölgede kamp ve piknik yapma aktivitelerine izin verilen yer Hacıllı Şelaleler Parkuru. Aşağıda yer edinen bilgilerden siz de bu alan hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hacıllı Şelaleler Parkuru: 6 km uzunluğundaki parkur Ağva’nın en mühim doğal değerlerinin yer almış olduğu alanlardan biri. Yol süresince irili ufaklı göletler ve şelaleler sizleri karşılayacak. Buz gibi sulara girip yüzebilir ve doğal kaynaklardan gelen suları içebilirsiniz. Yol üstünde yer edinen üçüncü dev çanaktaki göletin çakıl taşları olan dar bir kıyı şeridi bulunuyor. Bu bölge ateş yakmak, piknik yada kamp yapmak için son derece uygun.
Ulaşım için de Ağva’dan İstanbul’a doğru dağ yolundan aracınızla yola çıktığınızda yolun 7. kilometresinde Hacıllı Köyü’ne varıyorsunuz. Buradaki bakkaldan bazı ihtiyacınız olan şeyleri temin ettikten sonrasında yürüyüşe başlayabilir ve yolunuz üstünde yer edinen görkemli güzellikleri tek tek keşfederek kamp alanına doğru ilerleyebilirsiniz.

Ağva Green Park Camping

100 çadır ve karavan kapasitesine sahip kum plajlı kamp alanı ülkemizin en büyük kamp alanlarından biridir. Karavanı ve çadırıyla gelecekler haricinde duracak yeri olmayan konukları da bungalowlarında ağırlayabilmektedir. Ağva Green Park Camping bilhassa karavan kampı için biçilmiş kaftan.

Ağva Green Park Kamp Özellikleri

  • 3000 metre uzunluğunda sahil
  • Kafeterya (yeme-içme benzer biçimde gereksinimler için)
  • Market
  • Yüzen iskele
  • Dev ekran Tv
  • Sıcak su duşları (jetonlu)
  • Çocuk oyun alanı
  • Canlı müzik (yalnız hafta sonları)
  • Plajında şezlong

Seferoğulları Camping

Çoğu zaman tabiat dokusu bozulmamış bölgeler Karadeniz’e yakın olduğundan Şile – Ağva taraflarında kamp yapmak daha cazip. Seferoğulları Camping de Şile’de hakikaten güzel bir yerde bulunuyor.

Benim buraya geldiğimde dikkatimi çeken ilk şey kuş sesleri oldu. Bundan dolayı bu kadar kuş sesine bir şehirlinin kayıtsız kalması olmaz. Gözümün önüne derhal bir hamakta dinleniyorken ki halim geldi. Buraya geldiğinizde kesinlikle kahvaltısını yemelisiniz. Tam bir köy kahvaltısı. Bana bakılırsa bir yeri en iyi özetleyen özellik kahvaltısının iyi mi olduğudur. Yanında bir de sınırsız çay var. Seferoğulları Camping ile detaylı bilgiyi Seferoğulları Camping – İnceleme yazımdan bulabilirsiniz.

admin

Siz bu satırları okurken, ben çok uzaklarda olacağım. Şaka şaka nereye gidersem gideyim ben hep buralardayım. En güzel çadır kamp alanlarını geziyorum, inceliyorum ve yazıyorum. Instagramdan takip etmeyi unutmayın. @hepkampyapsak

Yorum yap