Ada Camping – Balıkesir İnceleme | Hep Kamp Yapsak En Güzel Kamp Alanları

Ada Camping – Balıkesir İnceleme

Ada Camping

Ada Camping konumu itibariyle biraz enteresan bir yerde. Ayvalık’a bağlı Alibey Adası’nın batı kısmına bulunan Ada Camping’in hemen karşısında çeşitli adaları da görmek mümkün. Ada Camping ismi daha önce duyduğum bir isim olduğu için biraz merak ediyordum açıkçası.

Ada Camping için ilk söyleyeceğim şey çadırda konaklama yapmak isteyenlerin yanlarında mutlaka çadırlarını da getirmeleri olacak. Çünkü burada çadır kiralama hizmeti bulunmuyor. Bununla birlikte konaklama yapılabilecek bungalovlar var. Ada Camping ‘in denizi malum buz gibi bir Balıkesir denizi. Daha önce bu bölge denize girenler ne demek istediğimi iyi anlayacaklardır. Çok fazla denizin içinde kalamıyorsunuz burada. Plaj kısmında altında oturabileceğini çok sayıda gölgelik mevcut. Direkt olarak güneş ışığına maruz kalmak istemeyenler için birebir.

Ada Camping ‘de kayık ya da kano kiralayıp deniz açılmak da mümkün. Dilerseniz kayığınızı kiralayıp biraz açılıp da denize girebilirsiniz ancak deniz aniden derinleşiyor o yüzden bu riske girmemenizi tavsiye ederim. Eğer çok iyi bir yüzücü değilseniz.

Güzel Bir Kahvaltı
Tesis içerinde bulunan restoranda kahvaltı ve akşam yemeklerinde faydalanabiliyorsunuz. Sabah kahvaltısı benim çok hoşuma gitti. Bu bölgeye ait ve taze oldukları hemen belli olan domates ve salatalığın tadı bir başka. Restoran denize sıfır diyebiliriz. Hatta denizle yan yana kumsalın da hemen içinde diyebiliriz. Bu yüzden yemek yerken dahi denizin tadını çıkarabiliyor, deniz havasını soluyabiliyorsunuz.

Çadırların ve karavanların bulunduğu arka orman kısmı ise yeşillik bir alan üzerinde. Bu bölgede ağaç bulunmuyor. Yani çadırların günün büyük bir bölümünde güneşi altında kalacağı belli. Ancak buna da önlem alınmış. Çadırda konaklama yapacak misafirlere ücreti mukabilinde çadır gölgelikleri veriliyor.

Ada Camping ‘e gelmek için, eğer özel araçla geliyorsanız, Ayvalık sahil şeridine geldikten sonra Alibey Adası sapağından adaya giriş yapabilirsiniz. Bu yol adaya giden tek yoldur. Yolu takip edip Kırmızıkuyu caddesinin sonuna kadar geldiğinizde tesisi göreceksiniz. Aracı olmayanlar ise Ayvalık merkezden minibüs ile buraya gelebilirler. Eğer minibüs zor gelirse taksi ile de çok rahat bir şekilde gelebiliyorsunuz. Buraya daha önce gelmiş olanlar da bizimle izlenimlerini paylaşabilirler.

bugraunver

Yorum yap